Teknoloji

MIUI kullanıcılarının çok seveceği özellik Xiaomi aygıtlarına geliyor!

MIUI kullanıcıların uzun müddettir beklediği yeni bir özellik nihayet Xiaomi aygıtları için geliyor. Firma MIUI 14’ü dağıtmaya devam ederken bir yandan da MIUI arayüzünü geliştirmeye devam ediyor.

MIUI Monet ile tanışın

Yeni gelen özellik MIUI Monet Simgeleri olarak tanıtıldı. Firma yeni özelliği ile kullanıcılara, uygulama ve oyunların simgelerinin renklerini değiştirme imkanı sunuyor. Google‘ın Android 13 ile tanıttığı temaya uyarlı simgelere benzeyen Monet özelliği kişileştirmeyi seven kullanıcıların güzeline gidebilir.

MIUI Monet epey kolay çalışıyor, kullanıcının ayarlarda tanımladığı rengi otomatik olarak tüm sisteme uyarlıyor. Varsayılan seçenekte ise duvar kağıdınıza bağlı olarak otomatik renk seçeneği seçilebilmekte. Simgelerin art planına beyaz yahut siyah olarak kolay bir ayarlama da yapabilirsiniz.

Gereksinimler

Monet özelliği birkaç ihtiyaca gereksinim duyuyor;

  • MIUI 14 arayüzü
  • Android 13

Gereksinimdeki güncellemeleri aygıtınız daha sonra alacak ise maalesef Monet özelliğine süreksiz olarak erişemeyeceksiniz. Daha eski Android sürüm kullanan aygıtlar da MIUI 14 alsalar bile maalesef Monet’ten feragat etmiş olacaklar.

Cihazınızda Xiaomi EU ROM’u varsa bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Zira Xiaomi EU yapıları artık bu özelliği en son yapı güncellemelerinde almaya başladı. MIUI Monet’i beğendiniz mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking