Teknoloji

Mozilla Firefox Preview Android İçin Duyuruldu

Mozilla’nın yeni taşınabilir internet tarayıcısı Mozilla Firefox Preview Android kullanıcılarına özel olarak duyuruldu.

Mozilla’nın kapalılık odaklı GeckoView motorunu kullanan Firefox Preview uygulaması aktarılan bilgilere nazaran sürat ve güvenlik mevzularında ön plana çıkıyor.

Bu kısımda Mozilla tarafından yayınlanan blog yazısından da görebileceğiniz üzere, yeni jenerasyon uygulamanın eski sürümlere kıyasla 2 kat daha süratli bir internet tecrübesi vadediyor.

Bunun yanı sıra tasarım açısından da baştan aşağıya yenilenen internet tarayıcısı minimalist ve sade görünüşüyle dikkat çekiyor. Tasarım konusunda yapılan bu değişiklikler ile birlikte hem akıcı hem de kullanımı kolay bir internet tarayıcısının bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

Hali hazırda test etabında olan tarayıcının birebir vakitte büyük ekranlı telefonlar tarafından rahatlıkla kullanılabileceğini de belirtelim. Yetkililer tarafından söylenenlere nazaran, yeni tarayıcıyla birlikte ayrıyeten izlenme muhafazası özelliği de kullanıcılara sunuluyor.

Bu özellik sayesinde, rahatsız edici reklamları engelleyen Mozilla böylece akıcı bir internet tecrübesini bizlere sunmayı başarıyor. Bunun yanı sıra Android için geliştirilen uygulama ile ”Koleksiyonlar” özelliği de uygulamaya ekleniyor. Bahsi geçen bu bilhassa birlikte uygulamanın ana sayfası üzerinden birçok internet sitesine erişim sağlayabiliyorsunuz.

Fakat, Preview tarayıcısının test etabında olduğundan ötürü GeckoView motoru tam randımanlı bir biçimde çalışmıyor. Şayet uygulamadan tam olarak performans almak istiyorsanız, Preview uygulamasının kararlı sürümünü beklemeniz gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!