Telefon

Musk’a yeni şok! Twitter, Avrupa’da yasaklanabilir

Popüler toplumsal medya platformu Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra radikal değişikliklere gitti. Avrupa Birliği ise şirketin yeni sahibini kurallara uyması gerektiğini söyleyerek uyardı. Twitter, AB’nin dijital içerik maddesine uymazsa Avrupa’da yasaklanabilir.

AB’den Elon Musk’a Twitter uyarısı

Sky News’te yer alan habere nazaran, Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerde Twitter’ın geleceği parlak görünmüyor. AB Sanayi Yöneticisi Thierry Breton, Elon Musk ile yaptığı toplantıda Twitter’ın kanunlara uyması gerektiğini söyledi.

İddialara nazaran Breton, Twitter’ın geçtiğimiz haftalarda Avrupa Parlementosunda kabul edilen Dijital Hizmetler Yasası’na bağlı kalmak zorunda olduğunu söz etti. Örneğin, yasaklanan hesapların “keyfi” formda tekrar açılmaması gerekiyor. Ayrıyeten platformun kapsamlı bir kontrole tabi tutulması koşul koşuldu.

AB Sanayi Yöneticisi Thierry Breton, Elon Musk ile konuşmasında Twitter’ın tüm kuralları yerine getirmek zorunda olduğunu söyledi. “Twitter’ın yapmak zorunda kalacağı çok iş var. Şeffaf kullanıcı siyasetleri uygulamalı, içerik kontrolünü kıymetli ölçüde güçlendirmeli ve söz özgürlüğünü korumalı” dedi.

Elon Musk’ın uzun müddettir karşı çıktığı dezenformasyon ve belli bireylere yönelik amaçlı reklamcılık AB’nin de gündeminde. Dijital Hizmetler Yasası’na nazaran, hükümetlerin belirlediği dezenformasyon paylaşımları platformdan kaldırılmalı.

Konuşmanın sonucunda ise Breton ve Musk’ın ortak bir karara vardığı belirtildi. Rapora nazaran AB, Twitter’ın kurallara uygunluğunu kıymetlendirmek için önümüzdeki yıl bir “stres testi” uygulayacak. Şirket, test kaidelerini sağlamazsa çeşitli yaptırımlara maruz kalacak.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking