Teknoloji

Netflix kaybettiği aboneleri bu dizilerle kazandı!

Netflix, arka arda iki çeyrek azalan abone sayısını en nihayetinde bilakis çevirerek, Temmuz ve Eylül ayları ortasında öngörülen yeni abone sayısının iki katına ulaştı. Bu üretimlerin başında 80’lerin çocuklarından oluşan endişe temalı dizi, ünlü bir seri katilin öyküsü ve hayallerin hükümdarı olan Sandman bulunuyor.

Netflix kaybettiği kullanıcı sayısını bu 3 dizi ile geri kazandı

Dünyanın en başarılı yayın hizmeti olarak yıllarca birinci olan Netflix’in on yıllık istikrarlı büyümesi, Kovid-19 karantinaları boyunca devamlı olarak artmıştı. Fakat son zamanlardaki değişen siyasetler nedeniyle kullanıcılarda büyük bir kayıp da yaşanmıştı. (Yaklaşık 200.000)

Netflix, kaybettiği bu kullanıcıları ise yeni yaptığı üretimlerle en sonunda geri kazanmayı başardı. Neredeyse bir milyon abonenin ayrılmaya karar verdiği hizmet, ikinci çeyrekte de kayıpları oynuyordu.

Ancak sayılar üçüncü çeyrekte tam aksine döndü. Netflix, üçüncü çeyrek şov sayılarının evvelki çeyrekte kaybettiği milyon kullanıcıdan daha fazla olduğunu açıkladı. Şirkete son üç ayda 2,4 milyon kişi abone oldu.

Yeni abonelerin birçoklarını Stranger Things çekmiş diyebiliriz. Retro korku/bilimkurgu dramasının merakla beklenen dördüncü dönemi, Squid Game‘den sonra bir milyar saatten fazla izlenen ikinci Netflix imali oldu.

Netflix’in bir sonraki büyük imali ise The Sandman oldu. Neil Gaiman’ın çizgi romanından uyarlanan kusursuz üretim, birinci on gününde 198 milyon saat izlenmeyi başardı. Şirketin abone çeken son imali ise şimdi yeni çıkan Dahmer – Monster: Jeffrey Dahmer Story oldu. Dizi birinci haftasında tam 300 milyon saate ulaştı.

Netflix hissedarlarına yazdığı bir mektupta, “Zorlu bir birinci yarıdan sonra büyümeyi tekrar hızlandırma yolunda olduğumuza inanıyoruz. Anahtar, üyeleri şad etmektir. Bu yüzden her vakit izlenme yarışını kazanmaya odaklanacağız. Dizilerimiz ve sinemalarımız üyelerimizi heyecanlandırdığında arkadaşlarına anlatıyor ve akabinde daha fazla insan izliyor, katılıyor ve bizimle kalıyor.” açıklamasını yaptı.

Netflix ayrıyeten Amazon Prime, Apple ve Disney Plus üzere rakiplerinin de ziyan ettiğini, kendilerinin ise 5 ila 6 milyar dolarlık yıllık işletme karı kaydettiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!