Teknoloji

NFS Unbound’un fiyatı bir periyodun sona erdiğini gösteriyor

Oyun dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Steam, bugüne kadar oyunseverlerin piyasa şartlarına nazaran daha uygun fiyattan oyun temin edebileceği bir adresti. Oyun firmaları tarafından satışa sunulan oyunlar, genelde döviz kuru ile teğe bir çevrilmez ve örneğin 50 dolarlık bir oyun kur 15,00 iken 750,00-TL olması gerekirken, oyunseverlere 400-450-TL bandından sunulurdu.

Bununla birlikte son vakitlerde üst üste gelen artırımlar sonrası akıllarda acabalar oluşmaya başlamışken, merakla beklenen Need for Speed Unbound oyununun ön sipariş fiyatının aşikâr olmasıyla akıllardaki acabaların gerçeğe döndüğü anlaşıldı.

NFS Unbound’un fiyatı bir periyodun sona erdiğini gösteriyor

Buna nazaran oyunu satın almak isteyen PC kullanıcıları 1.199-TL ödemek zorunda. Üstelik bunun ön sipariş fiyatı olduğunu da bir kere daha hatırlatalım. Bununla birlikte Xbox fiyatı da açıklanan oyunun bu konsol içinse 1.399-TL talep ettiğini görüyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nde 69,99 dolardan satılan oyunu aktüel kurla çarptığımız vakit bile 1.299-TL üzere bir fiyata ulaşıyoruz. Yani anlayacağınız bu kere bırakın avantajı, artık Steam fiyatlarında bile dezavantajlı siyaset uygulanıyor.

Oyunun PlayStation versiyonu içinse şimdilik bir ön sipariş fiyatı açıklanmış değil. Lakin bu konsol için de Xbox’dan çok da farklı bir fiyat açıklanması beklenmiyor. Ne diyelim, umarız bu yalnızca NFS Unbound’a özel bir tercih olarak kalır da, başka oyun devleri bu fikirden etkilenmez.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!