Teknoloji

BNB Zinciri 100 milyon dolarlık hack’ten sonra faaliyetlerine devam ediyor! işte olanlar!

Blok zinciri ve kripto para sanayisi büyüdükçe , en sonuncusu BNB Akıllı Zinciri’ne ( BSC ) yönelik olmak üzere, topluluğu sarsan daha büyük ve daha cesaretli taarruzların maksadı haline geliyor.

BNB Zinciri 100 milyon dolarlık hack’ten sonra faaliyetlerine devam ediyor! işte olanlar!

Bilgisayar korsanları BCS’nin zincirler ortası köprüsü BSC Token Hub’ı – BNB Beacon Chain (BEP2) ve BNBChain (BEP20 yahut BSC) ortasındaki köprüyü gaye aldı. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun açıkladığı üzere, tüm zincirdeki operasyonların askıya alınmasıyla sonuçlandı . (7 Ekim’de)

Kabaca birebir vakitte, askıya alma, BNB Chain’in kendi Twitter hesabında da duyuruldu ve şu sözler yer aldı:

“Düzensiz faaliyet nedeniyle BSC’yi süreksiz olarak duraklatıyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz ve burada daha fazla güncelleme yapacağız. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.”

BSC’ye yapılan hücumun kapsamı

Blockchain güvenlik ve analitik şirketi PeckShield tarafından yapılan iddialara nazaran, kayıpların 580 milyon dolar civarında olduğu iddia edilebilir:

“BSC TokenHub Exploiter’dan çalınan toplam fon 2 milyon BNB’dir (~ 586 milyon kayıp) ve işte burada zincirler dışında diğerlerine taşınan ~ 89,5 milyon dolarlık çalıntı fon geliyor (~% 58’i Ethereum’a , ~% 33’ü Fantom’a ve ~ %4,5 Arbitrum’a).”

Bu ortada, misal bilgiler blockchain güvenlik firması SlowMist tarafından paylaşıldı ve şunları söyledi:

Ancak, BNB Zinciri’nin Reddit hesabına nazaran , “BSC’den alınan fonlar için birinci varsayımlar 100 milyon dolar ile 110 milyon dolar ortasında. Fakat, topluluk ve iç ve dış güvenlik ortaklarımız sayesinde, tahminen 7 milyon dolar şimdiden donduruldu.”

BNB Chain tarafından Twitter’da onaylandığı üzere, şu anda blok zincirinin altyapısı tam olarak faaliyete geçmiş görünüyor:

Her şey nasıl oldu?

Aynı vakitte, kripto yatırım firması Paradigm’in araştırma ortağı olan samczsun , bir dizi tweet’te hack’in nasıl gerçekleştirildiğini açıkladı . Ona nazaran, “saldırgan Binance Bridge’i bir formda onlara 1.000.000 BNB göndermeye ikna etmişti . İki kez.”

Samczsun’un dediği üzere, meyyit eşantiyonlar, kuşkulu derecede düşük para çekme ölçüleri ve saldırganın “meşru geri çekmenin ispatından değerli ölçüde daha kısa olan” delilinin uzunluğuydu ve bu da onu “saldırganın bir yolunu bulduğuna inanmasına neden oldu. bu belli blok için bir delil oluşturmak için. ”

Analist, hücumun tüm teknik detaylarını açıkladıktan sonra şu sonuca vardı:

“Özet olarak, Binance Bridge’in saldırganların rastgele bildiriler oluşturmasına müsaade verebilecek ispatları doğrulama biçiminde bir yanılgı vardı. Neyse ki, buradaki saldırgan yalnızca iki iletide sahtecilik yaptı, fakat hasar çok daha makûs olabilirdi.”

Fiyat düşerken BNB toplumsal etkileşimleri yükseliyor

Bu ortada, kripto toplumsal istihbarat platformu LunarCrush tarafından yayınlanan bilgilere ve tabloya nazaran, taarruz, istismar haberi üzerine 27.26 milyona yahut %198.8’e kadar yükselen Binance Coin (BNB) toplumsal etkileşimlerinde bir artışa neden olmuş üzere görünüyor.

Binance Coin 1 günlük toplumsal aktivite. Kaynak: LunarCrush

Bununla birlikte, BNB’nin fiyatı şu anda günde %3,04 düşüşle 285,20 $ ve evvelki haftaya nazaran %0,56 bedel kaybetti. CoinMarketCap datalarına nazaran, bu göstergeye nazaran beşinci en büyük kripto para ünitesinin piyasa bedeli 46.01 milyar dolar.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi