YouTube

Artık de TikTok, ‘Fotoğraf Modu’ ile Instagram’ı kopyalıyor

Güncelleme, TikTok kullanıcılarının bir gönderide birden fazla fotoğrafın yanı sıra 2.200 karaktere kadar altyazı paylaşmasına imkan tanıyacak.

Müzik de içerebilen yeni fotoğraf gönderileri, görüntülerin yanı sıra kullanıcıların Sizin İçin sayfasında görünecek. Bir blog gönderisinde TikTok, yakın vakitte genişletilen karakter sayısını birleştiren Fotoğraf Modunun, içerik oluşturucuların “kendilerini tabir etmelerine ve diğerleriyle daha derinden temas kurmalarına” müsaade vereceğini umduğunu söyledi.

Ancak Fotoğraf Modu, Sizin İçin Sayfasını yaratıcı olamayacak biçimde Instagram’a daha çok benzetiyor. Mashable’a nazaran, bu özellik, içerik oluşturucular tarafından geri dönüştürülmüş metin memlerini ve ekseriyetle Instagram’da tanınan olan başka içerikleri paylaşmak için aslında kullanılıyor.

Şimdi de TikTok, ‘Fotoğraf Modu’ ile Instagram’ı kopyalıyor

Ancak, Instagram’ın TikTok klonu Reels ile etkileşime girmekte zorlandığı bildirildiğinden, TikTok’un artık Instagram’ın orjinal önermesini kopyalaması bilhassa dikkat cazibeli. Wall Street Journal kısa müddet evvel TikTok’un günlük izlenme müddetinde Instagram Reels’i hala çok geride bıraktığını bildirdi.

Aynı vakitte bu, hepsi tıpkı görünene kadar utanmadan birbirini kopyalayan her toplumsal medya platformunun en son müsabakası. Sadece son altı haftada: Instagram, TikTok ve Snapchat, Fransız yeni başlayan BeReal’e kendi yaklaşımlarını getirdi (Instagram’ınki şimdi resmi olarak piyasaya sürülmedi). Twitter, tam ekran görüntüler için TikTok usulü bir besleme başlattı. Kendisi bir TikTok klonu olan YouTube Shorts, TikTok usulü seslendirmeler ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/