Teknoloji

NFT projeleriyle ilgili son dakika kararı!

Pazartesi öğlenden sonra bir duyuruda CNN büyük Web3 projesini “veda etme vaktinin geldiğine karar verdik” diyerek sonlandırmıştı. Lakin bu durum birtakım yatırımcılar tarafından pek beğenilen karşılanmadı.

Vault by CNN, 2021 yazında “koleksiyonerlere bir geçmişe sahip olma fırsatı sunacak” kendi NFT’leri için bir pazar yeri olarak hizmete girmişti. Kripto para fiyatları çok yüksekken bu fikir görünüşe nazaran daha makul görünüyordu bu sebeple proje çok fazla yatırım da almıştı.

NFT projeleriyle ilgili son dakika kararı!

Ancak artık CNN bu projeyi sonlandırdığında yatırımcılar tarafından reaksiyon gelmeye başladı. Projeye yatırım yapan insanların masraflarının ne olacağı tarafında bir gelişme kelam konusu değil. Lakin şirket “bu deneyde bize katılan binlerce koleksiyoncunun kaybını” telafi etmeyi planladığını söyledi. CNN’den gelen başka bir bildiride “Her bir koleksiyoncunun cüzdanına yatırılan FLOW tokenleri yahut sabit paralar iade edilecek. Şu anda detaylar üzerinde çalışıyoruz, fakat dağıtım özgün fiyatının kabaca %20’si olmasını bekliyoruz.” tabirlerini kullandı.

NFT pazarı aslında epey yeni bu sebeple birçok yatırımcı başı karışık bir biçimde yeniden de bu pazara giriş yapıyor lakin görünüşe nazaran CNN üzere büyük şirketler dahi çekimser davranabiliyor. Bu kapsamda daha fazla ayrıntının da yakında gelmesi bekleniyor fakat yatırımcıların özgün paralarının yüzde 20’mi ödenecek ya da süreç nasıl olacak şimdi belirli değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!