Teknoloji

Apple dizaynda değişikliğe gidiyor!

Yeni bir rapor, gelecekteki Apple iPad’lerle ilgili farklı detayları ortaya çıkardı. Görünüşe nazaran ileride piyasaya sürülecek olan tabletler, yeni Hibrit OLED ekran teknolojisi sayesinde yeni özellikte daha ince olacak.

DigiTimes raporuna nazaran, Cupertino merkezli teknoloji devi, sert OLED cam alt katmanları esnek OLED ince sinema kapsülleme ile birleştiren yeni bir OLED panel tipi benimsemeyi planlıyor. Bu süreç, arttan aydınlatma katmanı gerektirmediği için esnek OLED üretiminden daha ekonomik görünüyor. Ayrıyeten Apple’ın 2024 yılına kadar bu ekran teknolojisini benimseyeceği konuşuluyor.

Apple dizaynda değişikliğe gidiyor!

Aynı söylenti, markanın iPad’ler için Hibrit OLED’e geçmesinin ve iPhone’ları için esnek OLED’leri elinde tutmasının nedeninin, ikincisinin daha büyük ekran boyutlarında görünür “buruşması” nedeniyle olduğunu sav etti. Apple görünüşe nazaran tedarik zincirine yeni bir üretim ortağı getiriyor ve bu da muhtemelen 12.9 inç iPad Pro yahut muhtemelen MacBook Pro için gelecek güncellemeler için kimi paneller yapacak. Kelam konusu tedarikçi Taiwan SMT olacak.

Şu an itibariyle küçük LED teknolojisini kullanan tek Apple eseri 14 inç ve 16 inç MacBook Pro ve 12.9 inç iPad Pro modelleri. Değişik bir biçimde, üç modelin de bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi gereken yenilenmiş M2 yongalarına sahip olması bekleniyor. Apple’ın Hybrid OLED teknolojisini benimseyene kadar bu küçük LED teknolojisini kullanmaya devam etmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!