Teknoloji

Samsung dizüstü bilgisayarınızda Apple Music, Apple TV+ uygulamalarını kullanabileceksiniz

Apple Music ve Apple TV+, dünyanın en büyük ses ve görüntü akış servisleri ortasındadır. Daha evvel iOS, iPadOS, watchOS, macOS ve tvOS dahil olmak üzere bu servislerin kullanımı Apple’ın kendi platformlarıyla sınırlıydılar. Daha sonra Apple, Apple Music’i Android’e ve Apple TV+’ı Samsung’un Tizen OS dahil akıllı TV işletim sistemlerine kadar genişletti. PC’lerde, bu servisler bir web tarayıcısı aracılığıyla da kullanabiliyor, lakin kullanıcılar tarayıcı ile kullanım sağladıkları takdirde olağan kullanım kalitesinin altında bir tecrübe ile karşılaşmaktaydı.

Dün gece Microsoft , Surface 2022 lansmanı sırasında Apple Music ve Apple TV+ uygulamalarının Windows işletim sistemine geleceğini duyurdu. Bu uygulamaları yakında Windows 10 yahut Windows 11 çalıştıran Samsung dizüstü bilgisayarlarında kullanılabileceği bilgisi aktarıldı. Bu lokal uygulamaların, bir web tarayıcısı aracılığıyla Apple hizmetlerini kullanmaya kıyasla kullanıcı tecrübesini çok büyük bir farkla güzelleştirmesi gereken çağdaş bir kullanıcı arayüzü dizaynına ve daha süratli performansa sahip olacağı bildirildi.

Uygulamaların kararlı sürümleri gelecek yılın başlarında piyasaya sürülecek. Şayet Samsung’un yanında Apple aygıtlarını ve hizmetlerini kullanıyorsanız, bu durum hayli hoşunuza gidecek üzere duruyor.

Apple hizmetlerinin erişimini genişletmeye odaklandığı için bu üzere yenilikler yapması bekleniyor. Hatırlayacağınız üzere şirket AirPlay 2 özelliğini de Samsung , LG, Sony, Vizio, HiSense, Hitachi, Philips ve Roku üzere üçüncü parti akıllı TV markalarına da açmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!