Teknoloji

Nokia 5.1 Plus Nasıl Bir Batarya Performansı Sunuyor?

Nokia’nın fiyat performans telefonu olan Nokia 5.1 Plus, MediaTek Helio P60 taşınabilir işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci içinde bulunan Multi-core AI Processing Unit (APU) oyun ve kamera performansında önemli geliştirmeler sağlıyor. Üstelik bunları yaparken aygıtın pil ömrünü kıymetli ölçüde güzelleştiriyor.

Nokia 5.1 Plus 3060 mAh kapasiteli bir batarya kullanıyor ve bu bataryayı 5V/2A’lık bir süratli şarj aleti besliyor. Süratli şarj ile Nokia’nın pilini doldurmak 0’dan 100’e 2 saat içerisinde gerçekleşiyor. Telefonun bataryası birinci saatte yüzde 60 düzeyine kadar doluyor ve sonraki bir saatte inançlı bir halde kalan yüzde 40’lık dilim tamamlanıyor. Telefonun sağlam optimizasyonu sayesinde dolum sırasında telefonun sıcaklığı 30-35 derece ortasında değişiyor.

Yapay zeka telefonun batarya tüketiminde de tesirli rol oynuyor. 200 kandela parlalık bedelinde yapılan internet testlerinde, Nokia 5.1 Plus 10 saate kadar web’de gezinme sağlıyor. 10 saatin üzerinde görüntü izleme müddeti ve 5 saatin üzerinde oyun oynama mühleti sağlayabiliyor.

Yapay zeka ve Android One birleşimi, Nokia’nın batarya verimliliğini yüksek noktaya taşıyor. Stok Android arayüzü sayesinde işletim sistemi telefonla uyumlu çalışıyor ve sisteme yük olmuyor. Böylelikle günlük işlerinizi yaparken telefonun pilinin bitmesi korkusu yaşamıyorsunuz.

Adaptif parlaklık ve art plan uygulamalarının usulü sayesinde de, kullanılmayan uygulamalar telefona yük olmuyor. Böylelikle çok daha verimli bir pil performansı alabiliyorsunuz. Art planda açtığınız lakin kullanmadığınız uygulamalar sizin için bir sorun olmaktan çıkıyor.

Nokia 5.1 Plus modelini bu temasta bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!