Telefon

Nokia, OPPO ve OnePlus’ı bir ülkede daha yasaklatacak

Nokia‘nın son yıllarda 5G altyapısı konusunda kıymetli yatırımlar yaptığını söylemek mümkün. Hatta son raporlara nazaran bu yatırımlar 129 milyar euro düzeylerini buldu. Lakin şirket, OPPO ile bir müddettir devam eden patent uyuşmazlıkları yaşadığı için istediği adımları atamıyordu. Bu durum yargıya taşındı ve OPPO ve OnePlus temmuz ayında haksız bulunarak Almanya’da yasaklandı. Görünüşe nazaran bu süreç uzunca bir müddet daha devam edecek. Çünkü Nokia, ilgili şirketleri farklı pazarlarda da yasaklatmak için harekete geçti.

Nokia, OPPO ve OnePlus’ı farklı pazarlarda da yasaklatmak istiyor

Son devirde akıllı telefon kesiminde faaliyet gösteren tanınan şirketler ortasındaki ipler gerildi. Nokia, OPPO ve OnePlus’a (İkisi de BBK çatısı altında yer alıyor) 4 farklı ülkede 4G ve 5G patentleri için dava açtı. Birebir halde OPPO da Nokia’ya 9 farklı ülkede açtığı davayla karşılık verdi. Hatta üstte da belirttiğimiz üzere temmuz ayında mevzuyla ilgili kıymetli bir gelişme yaşandı ve iki Çinli üretici patent ihlali gerekçesiyle Almanya’da yasaklandı.

Son ortaya çıkan bilgilere nazaran Nokia, 5G patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle OPPO ve OnePlus’ı artık de Avustralya’da dava etti. Finlandiya merkezli firma, iki şirketi Almanya’da olduğu üzere Avustralya’da da yasaklatmak istiyor. Öte yandan bu davaların sayısının ilerleyen devirlerde daha da artacağı belirtiliyor.

Nokia’nın patent ihlali savları Almanya’daki davada verilen karar ele alındığında büyük ölçüde gerçek üzere görünüyor. Son olarak OPPO’nun bu karara itiraz ettiği ve mahkemenin de bu itirazı reddettiğini belirtelim.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

nokia
nokia ve oneplus
nokia ve oppo
oneplus
oppo

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!