Telefon

Nokia, Oppo’ya dava açıyor!

Geçtiğimiz devirlerde bir kararın akabinde Oppo ve OnePlus (BBK Electronics’in her ikisi de) patent ihlalleri nedeniyle Alman pazarından çıkarılmıştı. Yeni bir rapora nazaran Nokia, 4G ve 5G teknolojilerini kapsayan Nokia’nın SEP’ini (Servis Aktifleştirme Platformu) ihlal ettiği için Avustralya’da da Oppo’ya dava açıyor. Alman mahkemesi Oppo’nun satışlarını birebir temelde ülkede. Bu yüzden Almanya gibisi bir ülkeden çıkarılma sonucu burda da karşımıza çıkabilir.

Nokia, Oppo’ya dava açıyor!

Nokia, iki şirket ortasındaki patent mutabakatının 2021’de sona ermesinin akabinde şu anda öbür Avrupa ve Asya ülkelerinde Oppo’ya dava açıyor. Bu da OPPO’nun satışları için pek uygun olmayacaktır. Çünkü teknoloji devleri ortasında şu anda önemli bir rekabet kelam konusu, bu kapsamda şirketler birbirine farklı özellikler ile fark atmaya çalışıyor. Bu kapsamda şirketlerin ortasındaki gerginlik bir mühlet daha devam edebilir. Fakat belirli bir pazarda bile satışların yasaklanması şirketler için değerli bir kayıp manasına geliyor. Çünkü Rusya Ukrayna savaşı sırasında yaşananlardan sonra birtakım markalar Rusya pazarında çekilmek zorunda kalmıştı, bu da markaları da epeyce zorlayan sonuçların doğmasına sebep olmuştu. Bu sebeple OPPO ve Nokia ortasında yaşanan gerginlik OPPO’nun mevcut bir pazardan daha çekilmesine sebep olursa durum şirket için daha vahim bir hal almaya başlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom