Teknoloji

Nvidia, kameraya bakmasanız bile bakıyormuş üzere gösteren yeni yapay zekasını tanıttı!

Nvidia, görüntü konferans esnasında kameraya bakmayan şahıslar için yeni bir yapay zeka geliştirdi. Bu sayede artık, “kameraya bak” kederi son bulacak.

Nvidia yapay zekada büyük atılım yapıyor

Nvidia Broadcast yazılımında yaptığı yeni güncelleme sayesinde, imajlı aramalarda göz teması meselesini çözmeyi başardı. Yeni güncellemede yer alan bu ve öbür küçük özellikler, içerik oluşturucuların daha ilgi alımlı sunumlar yapmasına imkan sağlıyor.

Nvidia, görüntü manzaralarını güzelleştirmek için birkaç yeni beta özellik eklediği Nvidia Broadcast 1.4’ü piyasaya sürdü. Şirketin yeni “Göz Teması” özelliği, görüntü görüşmesi esnasında gözlerin kameraya bakmadığını kestirim edip, kameraya bakıyormuş üzere görünmesini sağlarken, yayını izleyen bireylerin görüntüdeki konuşmacıyla daha kolay göz teması kurabilmesini sağlıyor.

Nvidia, imajlı aramalarda yahut manzaralı konferansta göz temasını simüle etmeye çalışan birinci şirket değil. Apple , FaceTime aramaları sırasında kullanıcıların kamera yerine ekrana bakmalarının önüne geçmek için 2019’da iOS 13 ile “FaceTime Dikkat Düzeltme’yi” eklemişti. Microsoft , Microsoft Teams ve Skype üzere imajlı arama uygulamalarında benzeri bir özelliği sunan öbür şirketlerin başında geliyor.

Nvidia’nın uygulaması kayıt yahut akış sırasında, konuşmacı şayet kasıtlı olarak uzaklara bakarsa, gerçek ve simüle edilmiş gözler ortasında yumuşak bir geçiş yaparak göz temasını ne vakit kesmesi gerektiğini de öğrenmeye çalışıyor.

Şirket, göz teması özelliğini tüm göz renkleri ve aydınlatma şartları kombinasyonlarında test etmediği için hala beta etabında tutuyor. Nvidia, AI tabanlı sisteme yardımcı olması için kullanıcılardan geri bildirim olarak görüntü klipler göndermesini de istiyor.

Şirketin sunduğu teknolojileri nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking