Teknoloji

NVIDIA RTX 4080 12GB’ın yeni ismi ortaya çıktı!

NVIDIA, 20 Eylül’de düzenlediği GTX 22 aktiflikte oyuncuların uzun vakittir beklediği yeni GeForce RTX 4000 serisi ekran kartlarını tanıttı. Ada Lovelace mimarisini temel alan bu yeni aygıtlar seleflerinin çok daha üzerinde performans vadediyor. Ama RTX 4080 modelinin 2 farklı versiyonu olması büyük tenkit aldı. Bu nedenle NVIDIA, isim değişikliğine gitme kararı aldı.

NVIDIA RTX 4080 12 GB yerine: RTX 4070 Ti geldi!

NVIDIA etkinliğinde 3 yeni ekran kartı tanıtıldı. Bunlar sırasıyla RTX 4090, RTX 4080 16 GB ve RTX 4080 12 GB. Lakin tıpkı isimde 2 yeni modeli piyasaya sürüyor olması müşteri tarafında aykırı tepti. Bilhassa ikili ortasındaki performans farkı güzel karşılanmadı.

Zira her ne kadar isimleri ve dizaynları dışarıdan bakıldığında birebir tıpkı olsa da oyunlarda ve testlerde performans farkı yüzde 30’a kadar çıkabiliyor. Hasebiyle beşerler bu iki karttan birinin daha alt düzey ya da başkasının Ti gibisi üst düzey isimlendirmeye sahip olması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine NVIDIA, 12 GB belleğe sahip olan modelin çıkış tarihini askıya aldı. 16 GB versiyon ise beklendiği üzere 16 Kasım’da 1199 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağını söyledi. Bugün ortaya çıkan bilgilere nazaran NVIDIA RTX 4080 Ti isimli bir kartı hazırda tutuyor. Bu nedenle askıya alınan model RTX 4070 Ti ismiyle satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!