Teknoloji

Nvidia’dan RTX 4090 kablo erime sorunu için açıklama

Nvidia RTX 4090 ekran kartına güç sağlayan 16 pinli 12VHPWR konektör, erime sıkıntısıyla gündeme geldi. Nvidia, RTX 4090 ekran kartıyla birlikte kutudan 12VHPWR güç konektörü hakkında açıklama yaptı. Konektör dizaynında rastgele bir sorun olmadığını belirten şirket, kablo erime probleminin kullanıcı kaynaklı olduğunu duyurdu.

Nvidia kullanıcıları suçladı! Şirketten RTX 4090 güç konektörü açıklaması

Nvidia, RTX 4090 için güç kablolarının erimesiyle ilgili bugün resmi bir açıklama yaptı. Şirket, dünya çapında yaklaşık 50 kişinin bu sorunu yaşadığını ve kullanıcıların kabloları yanlış takmasından kaynaklandığını argüman etti.

Reddit kullanıcıları, geçtiğimiz ay RTX 4090 için güç konektörlerinin kablonun ucunda ve ekran kartının temas ilişki noktasında eridiğini açıkladı. Erime sıkıntısının Nvidia’nın eski güç kaynaklarıyla uyumlu hale getirmek için ekran kartıyla birlikte gönderdiği güç adaptörü nedeniyle ortaya

Eylül ayında Etraf Ünitesi Bileşeni Orta İlişki Özel İlgi Kümesi (PCI-SIG), Nvidia’nın düzelttiğini sav ettiği adaptörlerle ilgili mümkün bir çok akım problemini gündeme getirdi. Igor’s Lab tarafından yapılan bir araştırma, konektördeki birleşim yerlerinin kırılgan olduğunu ve bunları takmanın yahut çıkarmanın irtibatlara ziyan verebileceğini gözler önüne serdi. Kablo tedarikçisi CableMod, kabloları kısa uzaklıktan bükmenin inançsız olduğu konusunda uyardı.

Nvidia RTX 4090 sahipleri, Nvidia’ya tehlikeli ve kusurlu adaptörler dağıtarak dolandırıcılık yaptığı için dava açtıklarını duyurdu. Kimi kullanıcılar, 12VHPWR ile ilgili sorun yaşamamak için ATX 3.0 güç kaynağı satın aldıklarını belirtti.

AMD, yeni ekran kartlarının RTX 4090 ile direkt rekabet edemeyeceğini kısmen kabul etse de, ATX 2.0 güç kaynaklarıyla kullanım için ek donanıma gereksinim duyulmadığının altını çiziyor. Radeon RX 7900 XTX ve XT, 13 Aralık’ta sırasıyla 999 dolar ve 899 dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking