Telefon

Twitter’da neler oluyor? Trump, Elon Musk ve çalışanlar

Twitter, Elon Musk sonrası yeni bir krizin ortasında kaldı. Twitter ofisinin, pazartesi gününe kadar çalışanlara kapatılmasının akabinde, çalışanlar adeta Elon Musk’a savaş açtı. Kıdemli isimlerin de yer aldığı bir küme çalışan şirketten istifa etti. Musk ise tüm bu yaşananların ortasında Trump’ın hesabıyla ilgili açıklama yaptı.

Elon Musk ve Twitter çalışanları neden birbirine girdi?

Elon Musk, sürpriz bir hareketle Twitter ofislerini kapattı ve işçiye 21 Kasım Pazartesi gününe kadar geri dönmemelerini söyledi. Ayrıyeten hiçbir çalışanın ofise girmeye çalışmamasını sağlamak için rozet erişimi de iptal edildi.

Musk daha öncesinde çalışanlara bir e-posta yollayarak çalışma şartlarının son derece güç ve uzun süreceğini söyledi. Böylelikle çalışanlar, Twitter 2.0 ismi verilen son derece “zorlu ve uzun çalışma” kaidesini kabul etmiş olacaktı.

Bu koşulları kabul etmeyen ve Musk’a karşı örgütlenen çalışanlar ise şirketi batırma noktasına getirdi. Tam sayı bilinmiyor olsa da, Twitter’ın neredeyse çok az çalışanının kaldığı tez edildi. Eski elemanlardan kimileri, Elon Musk’ın yarattığı kaostan sonra ayrılınca artık rahatladıklarını lisana getirdi.

Elon Musk ise tüm bu yaşananları göz arkası ederek Twitter’dan mizahi paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Paylaştığı son görsele ek olarak, Trump’ın hesabının açılıp açılmayacağının meçhul olduğunu söyledi. Kathie Griffin ve Jorden Peterson üzere isimlerin hesabı açılırken, Trump’ın kararı şimdi verilmedi.

Musk paylaştığı son tweette, “Yeni Twitter siyaseti, konuşma özgürlüğüdür, lakin erişim özgürlüğü değildir. İnternetin geri kalanından hiçbir farkı olmayan, bilhassa aramadığınız sürece tweet’i bulamayacaksınız” dedi.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al