Teknoloji

Okyanusta batan gemi bir gölün tabanında ortaya çıktı! Pekala nasıl oldu?

ABD – Kuzey Kaliforniya’da bulunan Shasta-Trinity bölgesinin orman yönetimi, toplumsal medyada Shasta Gölü’nün suları çekildiğinde ortaya bir gemi batığının çıktığını duyurdu. Duyuruda, “Burada gizemli bir durum var. Geminin üzerinde 31-17 kodu görünüyor. Bu kod, akın gemisi USS Monrovia için ayrılmıştı.”

Monrovia gemisi, II. Dünya Savaşı‘nda Sicilya‘nın işgali sırasında general George S.Patton’un yüzer karargahı olarak kullanıldı. Amerika’nın 34. Lideri Dwight D.Eisenhower da, o periyotta ve sonraki savaşlarda gemide misyon yaptı.

Shasta-Trinity Ulusal orman idaresi Facebook’ta yaptığı açıklamada, “Bu gemi, Pasifik’te 6 gün istilası sırasında da vazife yaptı, Tarawa savaşında, sığ sularda battı.”

Gemi daha sonra ABD tarafından Japonların elindeki Gilbert Adaları‘nın işgali sırasında kurtarıldı ve 1969‘da hurda olarak satıldı. Ve gizem de işte bu noktada başlıyor. Kimse, geminin ABD’de ve üstelik bir gölün tabanında ne aradığını net olarak bilmiyor. İddialara nazaran teknenin hurda metalini satın alan her kimse onu yüzdürmeye çalışmış lakin başaramamış.

Geçen sonbaharda keşfedilen gemi, artık muhafaza altında ve yakında Nebraska’da bir müzede sergilenecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi