Telefon

OnePlus 11 serisi Android pazarını kızıştıracak!

BBK kümenin alt markalarından birisi olan OnePlus’ın yeni amiral gemisi hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Telefon ile ilgili şu ana kadar bir çok bilgi edindik. Gelen yeni sızıntılar ile birlikte telefonun özellikleri şekilleniyor. İşte Android dünyasının yeni dişli oyuncusu OnePlus 11 serisi!

En güçlü işlemci ile geliyor!

OnePlus, yeni amiral gemisi 11 serisinin en güçlü Qualcomm işlemcisi ile geleceğini doğruladı. Snapdragon 8 Gen 2 platformundan gücünü alacak olan aygıtlar, öteki özellikleri ile de epey argümanlı.

Şirket, aygıtlar hakkında çok fazla bilgi paylaşmadı. Lakin OnePlus 11 Pro’nun şimdiye kadar gördüğümüz en üst segment OnePlus aygıtı olacağı argümanında. Hali hazırda üst segmentte aygıt üretmesi ile bilinen firmanın bu tezi merak uyandırıcı.

Yeni sızıntılara nazaran OnePlus 11 ailesi metal çerçeveli seramik bir gövdeye sahip olacak. Kullanılacak olan bu gereç yalnızca hissiyatı güçlendirmekle kalmayacak, aygıtın dayanıklılığını da olumlu istikamette etkileyecek. Teknoloji muhbiri Max Jambor’a nazaran ise seramik yapı sadece 11 Pro modeline mahsus olacak.

Işık suratında UFS 4.0 depolama

Aynı vakitte başka bir sızıntı ise aygıtların ikisinin de UFS 4.0 depolama ünitesi ile geleceği istikametinde. Bu teknoloji, şuanda amiral gemilerinde kullanılan UFS 3.1 standardından yaklaşık 2 kat daha süratli. Karşılaştırmak gerekirse UFS 3.1’in azami okuma suratları 2000MB/s ile 2500MB/s iken UFS 4.0‘da 4200MB/s‘ye kadar. Yazma suratları ise ortalamada 1200MB/s’den 2800MB/s‘ye çıkıyor.

Diğer sızıntılara nazaran OnePlus 11 Pro 6,7 inç boyutunda 120Hz QHD AMOLED ekrana sahip. 16GB’a kadar RAM ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan aygıt ek olarak 256GB’a kadar depolama ile gelecek. Bununla birlikte 50MP ana sensör, 48MP ultra geniş açı ve 32MP (2x) telefoto sensörü barındıracak. Ekran içi parmak izi sensörü ve 5000mAh 100W süratli şarj takviyeli pil bulunduracak amiral gemisine Android 13 tabanlı OxygenOS 13 eşlik edecek.

OnePlus 11 serisi hakikaten rekabetçi duruyor. Pekala siz yeni amiral gemilerini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking