Telefon

OnePlus’tan baş karıştıran Android 12 güncellemesi!

Google yaklaşık iki ay evvel Android 13’ü duyurdu ve birtakım Pixel modellerine dağıtmaya başladı. Enteresan biçimde OnePlus ise OnePlus 7, 7 Pro, 7T ve 7T Pro modellerine Android 12 güncellemesini geçtiğimiz gün paylaştı. Bu, OnePlus 7 ailesinin yaklaşık bir versiyon geriden gelmesine yol açıyor.

OnePlus 7, 7 Pro, 7T ve 7T Pro için Android 12 muştusu (!)

2019 yılında tanıtılan OnePlus 7 ailesi, geçtiğimiz haftaya kadar hala Android 11 kullanıyordu. Çinli üreticinin güncelleme programının kurbanı olan OnePlus 7 kullanıcıları ise nihayet Android 12’iyi deneyimlemeye başlayabilir. Android 13’ün ise birtakım telefonlar için çoktan dağıtıma çıktığını hatırlatalım.

OnePlus, Android 12 beta güncellemesini birkaç hafta evvel başlatmıştı, 7 Ekim tarihinde ise Android 12 kararlı sürüm güncellemesini küresel olarak erişime açtı. Lakin betaya kayıtlı olmayan kullanıcıların Android 12’yi önümüzdeki günlerde alacağı söz edildi.

Android 12 güncellemesi ayrıyeten Ağustos güvenlik yamasıyla birlikte paylaşılıyor. Ağustos güvenlik yamasının yaklaşık iki aylık olduğunu göz önünde bulundurursak, birçok kullanıcı bu durumu “şaka” olarak nitelendirmeye başladı.

OnePlus 7, 7 Pro, 7T ve 7T Pro için sunulan Android 12 güncellemesinin en güzel yanı ise OxygenOS 12.1 arayüzü ile birlikte paylaşılıyor olması. Yeni arayüzle birlikte üç düzeyli karanlık mod, widget’lar için yeni seçenekler, algoritma kullanan yeni Akıllı Pil üzere birçok özellik sunuluyor.

Snapdragon 855 yonga setinden gücünü alan OnePlus 7 ailesi, 2019 yılına damgasını vurmayı başarmışı. Bilhassa AMOLED ekranları ve kamera performanslarıyla dikkat çeken OnePlus 7 modelleri, günümüzde şirket için geri planda kalmış üzere duruyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom