Teknoloji

OPPO Ekran Altı Kamera Teknolojisini Duyuruldu

OPPO daha evvelce belirttiği üzere ekran altı kamera teknolojisini MWC Shanghai Expo aktifliği kapsamında duyurdu. Pekala, kızaklı kamera sistemlerini ve ekran deliklerini tarihe karıştıracak olan OPPO ekran altı kamera teknolojisi bizlere ne üzere yenilikler sunuyor?

Yeni ekran teknoloji sayesinde akıllı telefonlardaki ekran-gövde oranını azamî düzeylere çıkartmayı hedefleyen OPPO, yeni ekran teknolojisinde özel bir şeffaf malzemeye yer verdiğini görüyoruz.

Dünyada bir birinci olarak piyasaya sürülecek olan bu teknoloji birinci bakışta her ne kadar karmaşık bir yapıda olsa da, OPPO’nun bu kısımda başarılı bir işe imza attığını söyleyebiliriz.

USC (Under Screen Camera) ismi verilen modül sayesinde OPPO, bahsi geçen bu ekran teknolojisinde standart selfie kameralarına kıyasla daha büyük bir sensör kullandığını da belirtiyor. Bildiğiniz üzere, kamera sensörlerinin boyutu büyüdükçe elde edilen imaj kalitesi de artıyor.

Aynı vakitte büyük kamera sensörü sayesinde ön kameradaki ışık kırılmalarını da önleyecek olan OPPO, ayrıyeten bu ekran teknolojisinin ekranın çalışma ve dokunma işlevini etkilemediğine de bilhassa vurgu yapıyor.

Şimdilik, OPPO’nun yeni ekran teknolojisinin birinci olarak hangi modelde kullanılacağı bilinmiyor. Lakin, aktarılan bilgiler doğrultusunda bu modelin OPPO Find X2 olacağı kestirim ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/