Teknoloji

Otomotiv dünyası şokta: Efsane araba piyasadan kalktı!

Bildiğiniz üzere çabucak hemen bütün otomobil üreticileri tarafını elektrikli araç alanına çevirmiş durumda. Bunun için gemileri yakan markalardan birisi de Volkswagen. Almanya merkezli otomotiv devi, bunun uğruna efsane olarak nitelendirilen bir modelinin üretimini büsbütün durdurdu. O araç, Passat Sedan’dan oburu değil. Uzun yıllardan beridir D sınıfı sedan segmentini domine eden ve ülkemizde de çokça sevilen araba, artık satışta değil.

Otomotiv dünyası şokta: Efsane araba piyasadan kalktı!

Evet, Volkswagen Passat artık üretimden resmi olarak kalkmış vaziyette. Alışılmış bu durum, arabanın sedan versiyonu için geçerli. Passat Variant ve Passat Alltrack satışlarının devam edeceğinin altını çizmiş olalım. Lakin demin de dediğimiz üzere, bundan sonraki süreçte sedan bir Passat modeli satın almak için bayilere değil, ikinci el ilanlarına bakmak durumunda kalacaksınız.

Efsaneye veda!

Volkswagen Passat modelinin birinci lansmanı 1967 yılında yapılmıştı. O tarihten beri hayatımızda olan ikonik model, tam sekiz farklı jenerasyona konut sahipliği yaptı. Volkswagen CC olarak bilinen araba ise Passat’ın daha sportif bir coupe formundan diğer bir şey değildi. Son jenerasyonu olan B8 ile 2019 yılında karşımıza çıkan araç, çeşitli makyaj operasyonları da geçirdi ve günümüze kadar geldi. Lakin artık ona da veda etmenin vakti geldi. Volkswagen Passat, sınıfına damga vuran bir model olarak efsaneler ortasında yerini çoktan aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking