Teknoloji

ÖTV indirimi kesinleşti! Bu arabaların fiyatı 50 bin TL birden düşecek!

Türkiye’deki otomobil fiyatları son 2 senede çok arttı. Elbette bu artışın birden fazla nedeni olduğu söylenebilir. Lakin kimse 100 bin TL’lik arabanın 400 hatta 500 bin TL olacağını düşünememişti. Neyse ki fiyatlardaki bu şişkinlik az da olsa inecek.

Bilindiği üzere bir müddettir Türkiye’nin en değerli gündem hususlarından birisi arabalarda gerçekleşecek olan ÖTV indirimiydi. Bu hususta ortaya pek çok argüman atıldı. Hakikaten en emniyetli açıklama Maliye Bakanı Nebati’den geldi.

Hali hazırda iktisadın başındaki isimlerden biri olan Nebati, geçtiğimiz günlerde husus ile ilgili değerli telaffuzlarda bulundu. Bakan Nebati önümüzdeki süreçte ÖTV düzenlemesiyle konusunda değerli adımların atılacağını müjdelemişti. Hakikaten bu düzenleme resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bahse bahis düzenleme sayesinde ÖTV matrahları bir daha düzenlendi. Bu sayede giriş düzeyi olarak tabir ettiğimiz arabalar tekrardan en düşük ÖTV dilimine tabi oldular.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al