Teknoloji

ÖTV indirimi sonrasında sıfır araba almayı düşünenlere makûs haber! Tüm Türkiye’yi etkiledi

Bilindiği üzere kısa mühlet evvel yayınlanan kararname ile sıfır arabadaki ÖTV matrahları tekrardan düzenlenmişti. Bu düzenleme sonrasında kimi arabaların fiyatında 80 bin TL’ye varan indirimler gerçekleşti.

Düzenleme sonrası Fiat, Renault, Hyundai başta olmak üzere pek çok araba üreticisi giriş segmentindeki modellerinin liste fiyatlarını düşürdü. Düşürmesine düşürdü ama düzenleme sonrası kimsenin beklemediği bir durum ortaya çıktı.

Özellikle giriş segmentinde yer alan arabalarda gerçekleşen 80 bin TL’ye varan indirimlerle birlikte birçok kişi sıfır araba hayaliyle bayilerin yolunu tuttu. Ancak sıfır otomobil almak isteyenlerin aldığı cevaplar Türkiye’nin 4 bir tarafındaki bayilerde de birebir oldu.

Hemen çabucak tüm bayiler en çok indirimin yaşandığı arabalarda stok bulunmadığını beyan ettiler. Bunun yanı sıra indirim oranının az olduğu ya da olmadığı paketlerde ise stok probleminin olmadığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking