Teknoloji

Oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemleri muhakkak oldu!

Steam, aylık gerçekleştirdiği donanım ve yazılım anketlerinin sonuçlarını paylaştı. Bu sayede platformdaki kullanıcıların hangi donanımları ve işletim sistemlerini kullandığı konusunda bilgi sahibi olabiliyoruz. Pekala eylül ayı itibariyle oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemleri hangileri? İşte en çok kullanılan işletim sistemleri!

Steam en çok kullanılan işletim sistemleri listesini paylaştı

Steam, eylül ayının en çok kullanılan işletim sistemleri listesini paylaştı. Buna nazaran geçtiğimiz sene çıkış yapan ve birinci etapta önemli problemlerle gündemden düşmeyen Windows 11, son periyotta sıkıntılardan büyük ölçüde arınmasına karşın hala oyuncuların tercih ettiği bir sürüm değil. Çünkü Windows 10, ağustos ayına kıyasla yüzde 0,57’lik bir düşüş yaşasa da yüzde 68,49’luk pazar hissesiyle tepede yer almaya devam ediyor.

Windows 11 ise daha evvelki performansının bir benzerini geçtiğimiz ay da gösterdi diyebiliriz. Çünkü sürüm, ağustos ayında yalnızca yüzde 1,06’lık bir artış yaşadı ve pazar hissesini yüzde 24,84’e yükseltti. Bunun dışında bir periyoda damga vuran ve son olarak güncelleme takviyesini kaybeden Windows 7 de geçen ay yüzde 0,20’lık bir düşüş yaşadı ve pastadan yüzde 2,40’lık hissenin sahibi oldu.

Windows 11 sistem gereksinimleri

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) ya da daha süratli, 2 yahut daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM: 4 gigabayt (GB)
Depolama: 64 GB ya da daha büyük depolama cihazı
Sistem üretici yazılımı: UEFI, İnançlı Önyükleme özellikli
TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
Grafik kartı: WDDM 2.0 şoförüyle DirectX 12 yahut üzeri ile uyumlu
Ekran: Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit
İnternet kontağı ve Microsoft hesapları: Windows 11 Home sürümünde, birinci kullanımda aygıt kurulumunu tamamlamak için internet kontağı ve bir Microsoft hesabı gerekir. Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve kimi özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet irtibatı gerekir.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyuncular ortasında Windows 11 neden tercih edilmiyor? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!