Teknoloji

Parayı veren düdüğü çalar! Mercedes, daha güzel performans için abonelik sunacak

Alman araba devi Mercedes, abonelik fiyatlarını ve çıldırtan bir seviyeye çıkarıyor. Elektrikli araçların ön planda olduğu bu vakitlerde Mercedes de tarafını elektrikliye çevirdi. Yeni elektrikli EQ modelleri için yeni bir düzenleme getiriyor. Buna nazaran otomobillerin tam performansını göstermek için yıllık abonelik ödemesi gerekecek.

Mercedes EQ modellerinde tam performans için 1.200 yıllık ödeme gerekecek

Elektrikli araçların tartı kazandığı günümüzde, araba devlerinin de tarafı bu yola girdi. Milyarlarca dolarların havada uçuştuğu bu alana Mercedes de girdi. Bununla birlikte şirket, yeni Mercedes EQ modellerini piyasaya çıkardı. Çıkan son haberlere nazaran ise araba devi, abonelik fiyatlarında yeni bir düzenlemeye gidiyor.

Son habere nazaran yeni EQ elektrikli modellerinde, müşterilerin otomobilin performansını tam manasıyla ortaya çıkarması için Mercedes, yıllık ödeme isteyecek. Bu ödeme ise yıllık 1.200 dolar +vergi şeklinde olacak. Yani araç sahipleri, 0-100 km/s süratten 0,8 saniye daha süratli çıkabilmek için yıllık 1.200 dolar (artı vergi) ödeme yapmak zorunda kalacak.

Mercedes’in çevrim içi mağazasını gittiğinizde, tüm EQ modelleri için bir ‘Hızlanma Artışı’ abonelik hizmeti görmek mümkün. Şirkete nazaran yıllık fiyat, aracın azamî beygir gücünü ve torkunu artırırken genel performansı da artıyor.

Bununla birlikte 0-60 mph hızlanmanın 0,8-0,1 saniye arttığı ve elektrikli motorlarının genel özelliklerinin de değişeceği argüman ediliyor. Hızlandırma aboneliğinin mevcut olduğu modeller ve elde ettikleri güç kazanımları ise şu biçimde:

  • Mercedes-EQ EQE 350 4MATIC: 288 beygir gücünden 349 beygir gücüne/0-60 mph, 6,0’dan 5.1 saniyeye
  • Mercedes-EQ EQE SUV 350 4MATI: 288 beygir gücünden 349 beygir gücüne/0-60 mph, 6,2 saniyeden 5,2 saniyeye
  • Mercedes-EQ EQS 450 4MATIC: 355 beygir gücünden 443 beygir gücüne/0-60 mph, 5,3 saniyeden 4,5 saniyeye
  • Mercedes-EQ EQS SUV 4MATIC: 355 beygir gücünden 443 beygir gücüne/0-60 mph, 5,8 saniyeden 4,9 saniyeye

Mercedes yıllık ödeme haberi, BMW’nin ısıtmalı koltuklar üzere kimi seçenekler için abonelik sunmasından birkaç ay sonra geldi. Abonelik fiyatları, bilhassa kimi bulut tabanlı seçenekler için anlaşılabilir seviyede. Zira bu seçenekler dengeli aylık işletme maliyeti gerektiriyor. Lakin güç ve performans esasen aracın sağlayabildiği bir şey. Bu nedenle de Mercedes’in bu adımı pek çok araç sahibinin tenkidine maruz kalıyor.

Peki, siz Mercedes yıllık ödeme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al