Teknoloji

Pentagon, gelişmiş saklılık teknolojisine sahip B-21 Raider uçağını tanıttı

Ancak aktiflikten evvel şirket onu “dünyanın birinci altıncı kuşak uçağı” olarak isimlendirdi, bu da onun teknolojik olarak bugün kullanılan askeri jetlerden çok daha gelişmiş olduğu manasına geliyor.

ABC News’e nazaran, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin olay sırasında “başka hiçbir uzun menzilli bombardıman uçağının B-21’in verimliliğiyle uzunluk ölçüşemeyeceğini” söyledi. Austin ayrıyeten, “gözlemlenebilir teknolojideki elli yıllık ilerlemelerin” uçağa aktarıldığını ve en gelişmiş hava savunma sistemlerinin bile gökyüzünde bir B-21 tespit etmekte zorlanacağını söyledi.

Pentagon, gelişmiş saklılık teknolojisine sahip B-21 Raider uçağını tanıttı

Northrop Grumman bir evvelki duyuruda, uçağın yeni jenerasyon zımnî teknoloji kullanılarak tasarlandığını, böylelikle gelişmiş radarlar ve hava savunma sistemleri tarafından bile tespit edilemeyecek biçimde tasarlandığını söylemişti. Air and Space Force Magazine’e nazaran bir Northrop Grumman yetkilisi, B-21’in misyonlar ortasında yüzlerce saat bakım gerektiren mevcut modelin bilakis her gün tam kapalı modda uçabileceğini söyledi. Uçak, daha ucuz ve bakımı daha kolay olan bulut tabanlı bir dijital altyapı kullanacak ve ordu, gelişen tehditlere karşı her vakit korunabilmesi için tüm başka bileşenlere süratli yükseltmeler sunabilecek.

Northrop Grumman şu anda çeşitli üretim kademelerinde olan altı B-21 ünitesi üzerinde çalışıyor, lakin Hava Kuvvetlerinin bunlardan en az 100 adet sipariş etmesi bekleniyor. Ordu, birinci ünitelerin 2020’lerin ortalarına kadar hizmete girmesinden evvel önümüzdeki yıl Kaliforniya’da hayalet bombardıman uçağını test etmeye başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking