Teknoloji

Pirelli’nin son teknolojisini yağmurda test ettik!

Lastik devi Pirelli, yeni Ar-Ge merkezinin kapılarını araladı. ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan, İtalya’nın Milano kentindeki merkezde, şirketin geliştirdiği lastikleri test etti. Yağmur, sürat ve viraj dinlemeden yol tutuşuyla merak uyandıran Pirelli teknolojisi, lastik dünyasında yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

Pirelli Ar-Ge merkezine gittik, yağmurda gazladık

150. yıl dönümünü kutlayan lastik devi Pirelli, büsbütün yenilenmiş lastik serisiyle merak uyandırıyor. İtalyan üreticinin elektrikli arabaları göz önünde bulundururak geliştirdiği yeni Elect serisi, hem sürdürülebilirlik hem de iklim gayelerine ışık tutuyor.

ShiftDelete.Net kurucusu Hakkı Alkan, Onur Koray ve Aslan Batur ile birlikte Milano’da şirketin Ar-Ge merkezini gezdi. Ayrıyeten Pirelli’nin elektrikli arabalara özel olarak tasarlanan yenilenmiş Elect lastiklerini de test etti. Yenilenmiş eserler kaygan taban ve zikzak üzere kuvvetli kaidelerde bile dayanıklılıktan ödün vermedi.

Hakkı Alkan, Pirelli’nin yeni lastiklerini tam elektrikli Volvo XC40 Recharge ile deneyimledi. Milano’daki test sürüşünde lastiklerin yol tutuşunu beğenirken, birebir vakitte ıslak tabanda sürat yapmayı ihmal etmedi. Yeni teknolojinin virajlarda da ek müdafaa sunduğunu belirtmek gerekiyor.

İtalyan markanın sürdürülebilirlik konusundaki maksatları dikkat çekiyor. 250’den fazla marka ile iş birliği halinde olduklarını lisana getiren Ar-Ge Lideri Piero Misani, bilhassa Cybertire serisiyle basınç ve sıcaklık ayarlamasıyla kaza ihtimalinin önüne geçebildiğini aktardı.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/