Teknoloji

Bitcoin saatler içinde çakıldı! Kripto piyasası kırmızıya döndü!

Bitcoin ( BTC ) etrafındaki izafî huzur bozuldu ve 8 Kasım Salı günü erken saatlerde, kripto para borsası FTX’in lokal tokeni FTT’nin , ticaret firması Alameda’nın finansal sıhhatine ait daima kaygılar üzerine 21 ayın en düşük düzeylerine düştüğünde satış baskısı uygulandı.

Bitcoin saatler içinde çakıldı! Kripto piyasası kırmızıya döndü!

Bitcoin’in fiyatı yeniden ruhsal olarak değerli olan 20.000$ eşiğinin altına düştü. Sabah saatlerinde CoinMarketCap’ten alınan datalara nazaran , şu anda amiral gemisi kripto para ünitesi son 24 saatte %4,78 ve son yedi gün içinde %4,05 düşüşle 19.751, %4,78 düzeyinde süreç görüyordu.

Mevcut durumda, Bitcoin’in toplam piyasa pahası 378,5 milyar dolardı.

1 günlük bitcoin grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin teknik analizi

Bitcoin’in acil dayanağı 19.200 dolar civarındaydı ve bu düzeyin ihlali BTC’yi 18.700 dolara maruz bırakabilir kanısı hakimdi. Sonunda korkulan oldu.

Göreceli güç endeksi ( RSI ), MACD’nin hareketli ortalaması ve 50 günlük hareketli ortalama üzere hem önde gelen hem de takip eden göstergeler tarafından aşağı taraflı bir eğilim desteklenir. Bitcoin 18.700 dolardaki düşüş eğilimini bilakis çeviremezse, bu düzeyin altında bir kırılma 18.000 dolara kadar daha fazla satış baskısı için kapıyı açabilir.

Bitcoin teknik tahlil 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Öte yandan, Bitcoin’in ani direnç düzeyi 20.000 dolar civarında ve bu düzeyin üzerinde bir kırılma BTC’yi 20.300-20.400 dolara maruz bırakabilir, ki bu daha evvel geçen ay çok değerli bir takviye olarak kaldı.

Kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe 7 Kasım’da şunları kaydetti:

“Tercihen [BTC]’nin devam etmesini görmek istediğim birkaç dayanak düzeyine bakıyoruz. 20.500 dolar ve 20.300 dolar düzeylerine bakıyor ve aslında bunlar potansiyel uzun durumlar için bakacağım bölgeler.”

Bitcoin teknik tahlil anlık grafik. Kaynak: doviz.com

Grafiğin seyri epeyce merak konusu! Bitcoin piyasasında ayılar mı kelam sahibi olacak yoksa boğalar mı? Bekleyip daima birlikte göreceğiz.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!