Telefon

Pixel 7 güncellemesi vaat edilen Clear Calling ve fiyatsız VPN’i getiriyor

Güncelleme ile sesli not uygulamasına yönelik güncellemelerin ve Pixel Watch için yeni uyku özelliklerinin yanı sıra Clear Calling da gelecek.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro kullanıcıları artık Google One VPN’i aylık 10 ABD doları depolama planıyla birlikte satın almak yerine telefonlarında fiyatsız olarak kullanabilirlecekler. Google’ın VPN’i bölgesel pozisyon değiştirmeyi desteklemese de web’deki ve uygulamalardaki göz atma aktifliğini koruyor.

Ekim ayından bu yana beta sürümünde olan Google’ın aramalar için ses izolasyonu Clear Calling ise artık tüm Pixel 7 serisi sahiplerinin kullanımına sunuldu. AI dayanaklı özellik, art plan gürültüsünü bastırırken sesinizi ön plana çıkararak gürültülü ortamlarda aramaların daha yeterli duyulmasını sağlıyor. Google’ın yapay zeka tabanlı sesli not uygulaması Recorder da artık birden çok kişi için kayıtları yazıya dökebiliyor ve düzenleyebiliyor. Toplantılar yahut röportajlar için kullanışlı olan, her konuşmacının metnini etiketliyor ve transkripsiyonlarını satır sonlarıyla ayırıyor. Bu özellik yalnızca Pixel 7 serisine özel.

Pixel 7 güncellemesi vaat edilen Clear Calling ve fiyatsız VPN’i getiriyor

Google, bir Pixel telefonla eşleştirilmiş Pixel Buds Pro için uzamsal sesin ise ocak ayında geleceğini söylüyor. Birebir ismi taşıyan iPhone/AirPods özelliği üzere Pixel Buds Pro dafilmler ve gösteriler için i bir surround ses efekti sağlıyor. Fakat, Google’ın sürümü şimdi müziği yahut sabit pozisyonlu bir surround efekti desteklemiyor.

Piksel sahipleri ayrıyeten telefonlarında artık yeni bir güvenlik ve saklılık merkezi görecek. Uygulama, datalarınızı korumak için risk seviyelerini ve ayarları gösteriyor ve düzeltmeler önerirken tespit ettiği açıklar konusunda sizi uyarıyor.

Pixel Watch sahipleri için yeni uyku özellikleri de kullanıma sunuldu. Fitbit Uyku Profilleri, “derin uykudan evvelki süre” üzere bilgilerle uykunuzu tahlil ediyor. Ayrıyeten size, uyku düzeni sizinkini yansıtan bir yaratık olan aylık bir Uyuyan Hayvan atıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında en az iki hafta boyunca uykularını takip eden herkes bugün hayvanını görebilecek, oburlarının ise ocak ayına kadar beklemesi gerekecek.

Pixel Watch ayrıyeten Hava Durumu ve Şahıslar için yeni Wear OS widget’ları alıyor. Ayrıyeten Google 2023’te, akıllı saate bir Düşme Tespiti özelliği geleceğini söylüyor. Tıpkı isimli Apple Watch özelliği üzere bu özellik de düşerseniz ve karşılık vermezseniz acil servisle bağlantı kuracak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al