YouTube

Facebook Dating için kritik yenilik!

Şirket geçen yaz Instagram’da yaş doğrulamasını test etmeye başladığında yaptığı üzere, bir sefer daha yardım için Yoti isimli bir şirkete başvurdu. Facebook’un otomatik sistemleri, reşit olmayan birinin Facebook Dating’i kullanmaya çalıştığından şüphelenirse, web sitesi bu bireyden daha fazla bilgi vermesini isteyecek.

Kullanıcılar, fotoğraflı bir kimlik kartının bir kopyasını yahut bir görüntü selfiesi göndererek hizmeti kullanacak yaşta olduklarını kanıtlayabilecek. Aksi durumda ise Meta, Yoti aracılığıyla bir yardım görüntüsü paylaşacak. Yoti’nin makine tahsili algoritması, yüz çizgilerinize nazaran yaşınızı iddia edebiliyor. Şirket kestirimini Meta ile paylaştığında, Yoti resmi, kendi sistemlerinden silecek.

Facebook Dating için kritik yenilik!

Yoti’nin teknolojisi birkaç nedenden ötürü tartışmalı bir mevzu. Başka hudut ağları üzere, bu da bir çeşit kara kutu. Yoti, yazılımının karar vermek için hangi yüz özelliklerini kullandığını tam olarak bilmediğini söylüyor. Yapay zekanın cinsiyete ve deri rengine bağlı olarak birinin yaşını yanlış iddia etme mümkünlüğü da hayli fazla. Varsayımlar genel olarak, koyu ciltli bayan yüzlerini incelerken en az ve açık derili erkeklere bakarken en gerçek formunda gerçekleşiyor. Lakin Meta, Yoti’nin yazılımının çok başarılı olduğunu tez ediyor. Örneğin teknolojinin Instagram’da gençlerin %96’sının kendilerini 18 yaşından büyüklermiş üzere göstermekten alıkoyduğunu söylüyor.

Facebook Dating yaş doğrulaması şu anda sırf ABD’de kullanılabiliyor. Meta, daha fazla test yaptıktan sonra özelliği daha fazla ülkeye getireceğini söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al