Teknoloji

PlayStation VR2 ile ilgili ortaya çıkan ayrıntı herkesi şaşırttı

Sanal gerçeklik gözlüğü denildiğinde akla gelen birinci şey oyun olsa da, aslında şu an ki teknoloji bile insanlığa çok daha farklı formlarda hizmet edebilecek kapasitede. Lakin şimdi bu hususta kıymetli bir gelişmenin yaşanmamış olması, teknoloji markalarının bu serüveni şimdilik gereğince karlı görmemelerinden kaynaklanıyor. Hakikaten geleceğin Metaverse kozmosun olduğunu düşünen ve adeta varını ağırı bu bölüme yatıran Meta’nın hali ortada.

Öte yandan yeniden de teknoloji devlerinin sanal gerçeklik gözlüklerine başka bir değer göstermeye başladıkları da bir gerçek. Son olarak geçtiğimiz günlerde bu mevzuya ait açıklama yapan Sony, yeni kuşak sanal gerçeklik gözlüğü setinin 22 Şubat 2023 tarihinde satışa sunulacağını açıklamıştı.

PlayStation VR2 ile ilgili ortaya çıkan ayrıntı herkesi şaşırttı

İşte Sony’nin bu açıklamasından günler sonra mikrofonu eline alan MediaTek, düzenlediği bir basın toplantısıyla PlayStation VR2’de kullanılacak işlemcilerin kendileri tarafından üretildiğini duyurdu. Bu epeyce enteresan bir bilgi zira şu ana kadar MediaTek’in sanal gerçeklik gözlüğü dünyasına ait rastgele bir deneyimi bulunmuyor. Lakin buna karşın Sony ile MediaTek ortasında bu türlü bir iş birliğinin kurulmuş olması, ilerleyen vakitlerde bu iş birliğinin pek çok farklı alanda iştirake dönüşebileceğini gösteriyor olabilir.

Tekrar PlayStation VR2 konusuna dönüp bu aygıtın fiyatlarını hatırlatacak olursak; PlayStation VR2’nin satış fiyatı 549,99 dolardan başlayacak olup, şayet PlayStation VR2 Horizon Call of the Mountain’i tercih etmek isterseniz de 599,99 dolar ödemeniz gerekecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!