Telefon

Twitter yangın yeri! Blue aboneliği iptal oldu

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının akabinde yaşanan olaylar bir türlü son bulmuyor. Twitter’ı atın almasının akabinde mavi tik onayını Twitter Blue ile birlikte fiyatlı hâle getiren Musk, akabinde ise ‘Resmi (Official)’ etiketini evvel tanıtıp sonra kaldırmıştı. Artık ise Twitter Blue aboneliği konusunda herkesi şaşırtan bir olay yaşanıyor.

Twitter Blue aboneliği artık faal değil

Twitter Blue abonesi olan herkese mavi tik sunan Elon Musk büyük bir karmaşayı da beraberinde getirdi. Toplumsal medya platformu troller, şakacılar ve dolandırıcılar tarafından ele geçirilmiş durumda. Tüm bu yaşananların akabinde ise Twitter Blue aboneliği artık iOS uygulamasında mevcut değil.

Yaşanan büyük karmaşanın akabinde Twitter içerisinde nelerin döndüğü şimdi bilinmiyor fakat birçok Twitter Blue kullanıcısı artık mavi onay işaretine sahip olmadıklarını aktarıyor. Bu olayın Twitter’da yaşanan bir sorun nedeniyle mi, yoksa platformun siyasetini değiştirmesinden mi kaynaklandığı şimdi netlik kazanmadı.

Twitter kullanıcıları, şirketin yeni 7.99 dolarlık abonelik hizmeti olan Twitter Blue’ya kaydolma seçeneğinin, platformun iOS uygulamasından kaybolduğunu bildiriyor. Daha evvel platformun kenar çubuğunda yer alan abone olma seçeneğinin kaybolduğu belirtiliyor. Kaybolmayan kullanıcılar ise “İlginiz için teşekkürler! Twitter Blue gelecekte ülkenizde kullanıma sunulacak. Lütfen daha sonra tekrar denetim edin” yanlışı ile karşılaşıyorlar.

Twitter’da son günlerde yer yerinden oynuyor. Türkiye’de aylık 110 TL’ye sunulan Twitter Blue aboneliğinin geleceğinin ne olacağı merak konusu. Elon Musk geçtiğimiz günlerde misal bir halde birebir gün duyurulan ‘Resmi (Official)’ etiketini de iptal etmişti.

Bakalım Elon Musk, Twitter ile birlikte daha ne kadar gündeme gelecek? Misal bir olayın Twitter Blue aboneliği için de geçerli olabileceğini düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!