Teknoloji

Porsche 911 bu sefer yapacaklarıyla kendine hayran bıraktı!

Off-road için üretilmiş bir Porsche 911 kulağa hiç olmayacak bir şey üzere gelebilir. Fakat aslında, modifiye edilmiş bir 911 olan Porsche 953, 1984 yılında Paris-Dakar rallisini kazanmıştı. Ve artık, Porsche 911 Dakar rallisi için tekrar ortaya çıkmaya hazırlanıyor. Fakat, bu arabaların genel tüketim için değil, rekabet için özel olarak üretildiğini hatırlatalım.

Porsche, 911 Dakar’ı önümüzdeki hafta Los Angeles Araba Fuarı’nda tanıtacak ve resmi tanıtımından evvel, araba üreticisi, arabası kum ve kar dahil çeşitli ortamlarda test edilirken gösteren birtakım tanıtım imgelerini paylaştı.

Porsche’nin açıklamasına nazaran, 911 Dakar 480.000 kilometreden fazla şiddetli etraf testinden geçirdi. Çakıl ve gevşek yüzeyler için Porsche, güney Fransa’daki Chateau de Lastours test pistine gitti. Soğuk testleri Arjeplog, İsveç’te yapıldı. Kum için, araba üreticisi Dubai ve Fas’a gitti, 50 metrelik kum zirvelerine tırmandı ve fotoğrafların gösterdiği üzere, büyük bir muvaffakiyet sergiledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!