Telefon

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 ile gelecek birinci oyuncu telefonu muhakkak oldu!

Mobil işlemci pazarındaki rekabet tüm süratiyle sürüyor. Bu alanda öne çıkan Qualcomm ve MediaTek üzere üreticiler, çok yakında yeni eserlerini vitrine çıkararak akıllı telefonları daha da güçlü hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Qualcomm, kısa müddet evvel Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini vitrine çıkardı. Pekala yonga setinden güç alacak birinci oyuncu telefon hangisi?

Red Magic 8 Pro Snapdragon 8 Gen 2’li birinci oyuncu telefonu olacak

Qualcomm Snapdragon Gen 2’den güç alacak birinci oyun telefonu hangisi olacak? Beklenen aygıtlar ortasında Redmi K60 Gaming, Red Magic 8, ASUS ROG 7 ve Black Shark 6 serisi yer alıyor. K60 Gaming’in Şubat 2023’te piyasaya çıkması bekleniyor. ROG 7 serisinin tanıtım tarihi hakkında bir bilgi bulunmamakla birlikte Black Shark 6 serisinin muhtemelen birinci çeyreğin sonunda gelmesi kelam konusu. Yeni bir gelişme, Red Magic 8 Pro’nun çok yakında Snapdragon 8 Gen 2’li birinci oyuncu telefonu olarak piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Red Magic 8 Pro; NX729J model numarasıyla TENAA ve Bluetooth SIG data tabanında ortaya çıktı. Bu noktada bilhassa Bluetooth SIG data tabanında görünen aygıtların yaklaşık bir ay sonra piyasaya çıktığı biliniyor. Bu nedenle akıllı telefonun aralık ayında Çin’de tanıtılması bekleniyor.

Qualcomm, yeni işlemcisi için TSMC ile mutabakat sağladı. 4 nm teknolojisiyle üretilecek işlemcide 1 adet 3.19GHz ARM Cortex-X3, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A715, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A710 ve 3 adet 2.0GHz ARM Cortex-A510 çekirdek kullanılacak. Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinde Ray Tracing teknolojisini destekleyen Adreno 740 grafik arabirimine yer verecek.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking