Telefon

Snapdragon 8 Gen 2, Dimensity 9200’ü solladı

Qualcomm mu MediaTek mi? Teknoloji dünyasının en çok sorulan sorularından biri de budur. Yeni bir akıllı telefon alacak şahısların, birinci baktığı donanımların başında gelen yonga seti konusunda, dalın en değerli iki ismi pozisyonunda olan bu ikili, yakın vakitte yeni yonga setlerini resmen tanıtmıştı. Tabi hem Qualcomm’un hem de MediaTek’in yeni üyelere kavuşması, yeni bir rekabetin başlamasını da kaçınılmaz kıldı.

Her ne kadar yonga setinin performansını göstermesini sağlayan tek öge kendisi olmasa da, tekrar de rastgele bir telefonda aldığı puan, o yonga setinin potansiyelini görmemiz açısından değerli.

Snapdragon 8 Gen 2, Dimensity 9200’ü solladı

İşte Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alan Motorola Edge 40 Pro’ya ilişkin AnTuTu test sonucu, bu açıdan bir epey değerli. Sızdırılan imgelere baktığımız vakit, bu telefonun AnTuTu testinden 1.312.901 puan aldığını görüyoruz.

Öte yandan MediaTek Dimensity 9200 yonga setinden güç alan ASUS ROG Phone 6D Ultimate’in de AnTuTu puanının sızdırılması, bu iki telefonu karşılaştırabilmemizi sağladı. Şayet tezler doğruysa bu telefonun aldığı puan ise 1.266.102 ile sonlu kaldı. Yani anlayacağınız, şu an ki birinci datalara nazaran Snapdragon 8 Gen 2’nin rakibi Dimensity 9200 karşısında bariz bir üstünlüğü var. Fakat tekrar de daha kesin konuşabilmek için, farklı test sonuçlarını da görmemiz gerektiğini hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking