Telefon

TSMC, Samsung’un canını sıkan o açıklamayı yaptı

Akıllı telefon pazarındaki rekabet sadece, kesin aygıt olarak telefonlar genelinde yaşanmıyor. Bu telefonların üretiminde kullanılan her bir modül için, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri çok büyük rekabet içerisinde. Kimi dallarda, muhakkak başlı firmalar adeta rakipsiz pozisyona geçmiş olsa da, kimi dallarda kimin önde olduğunu söylemek hala güç. Lakin şayet işlemci kategorisinden bahsediyorsak, pazarın yarısından fazlasını tek başına elinde bulunduran TSMC şu an için dalın tek hakimi diyebiliriz.

Tayvanlı teknoloji şirketi ile en büyük rakibi Samsung ortasında büyük bir rekabet olsa da, bu rekabetin asıl konusu Samsung’un TSMC’den müşteri çalıp çalamayacağız.

TSMC, Samsung’un canını sıkan o açıklamayı yaptı

Çünkü TSMC, Apple’dan Qualcomm’a kadar dalın en kıymetli isimlerini çoktan kendisine bağlamış durumda. Bu rekabette avantajlı pozisyona geçebilmek için 3nm süreciyle üretilecek çiplerine güvenen Güney Koreli teknoloji devi Samsung, rakibinden sabah saatlerinde gelen bir açıklamayla adeta hüsrana uğradı.

TSMC’den yapılan açıklamada, 3nm çip üretimi konusunda artık çalışmaların sonuna gelindiği ve 2024 yılının başından itibaren şirketin 3nm çip üretimine başlayacağı duyuruldu. Her ne kadar 2024 yılı geç bir tarih olarak görünse de, yeniden de devasa fabrikaların kurulacağı ve milyar dolarlık yatırımların yapılacağı göz önüne alındığında, kelam konusu mühletin çok da uzun olmadığını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking