Telefon

Qualcomm’dan hayat kurtaran iPhone özelliğine rakip teknoloji

Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone 14 serisiyle birlikte uydu irtibatı teknolojisini de kullanıcıların beğenisine sundu. Samsung başta olmak üzere birçok firma Apple’ın yeni özelliğine rakip olmak için çalışmalarını hızlandırdı. Qualcomm, CES 2023 etkinliğinde üst segment Android aygıtlarda kullanılacak Snapdragon Satallite teknolojisini duyurdu.

Qualcomm, uydu teknolojisini tanıttı: Snapdragon Satallite

Yeni teknoloji için Iridium ile iştirake giden Qualcomm, iki istikametli uydu iletileşme hizmetinin temelini attıklarını açıkladı. 66 adet Dünya yörünge uydu grubuna sahip olan Iridium, Apple’ın hizmet aldığı Globalstar’ın rakipleri ortasında yer alıyor.

SMS başta olmak üzere birden fazla iletileşme uygulamasını destekleyeceği belirtilen Snapdragon Sattalite, makul gereksinimlere özel olarak geliştirildi. Qualcomm, yeni teknolojinin yalnızca acil durumlar için değil, kırsal kesimde ve açık denizde de etkin olarak kullanılabileceğinin altını çizdi.

Yeni teknoloji, Snapdragon 8 Gen 2 işlemciler ile hayatımıza girecek. Husus hakkında açıklama yapan yetkililer, “2023 yılının ikinci yarısından itibaren belli bölgelerde yeni teknolojimizi etkin edeceğiz. Yeni jenerasyon akıllı telefonlar sayesinde kesintisiz bağlantının keyfini çıkarabileceksiniz.” tabirlerine yer verdi.

Analistler, yeni teknolojinin dizüstü bilgisayar, tablet, araba ve IoT aygıtları üzere eserlerde de kullanılabileceğini belirtti. Snapdragon Satellite, akıllı aygıtlarda 5G Karasal Olmayan Ağları (NTN) destekleyecek.

Akıllı saat üreticisi Garmin, “acil durum iletileşme desteğiyle” Qualcomm ile işbirliği yapacak. Garmin lider yardımcısı Brad Trenkle, “Garmin, uydu acil durum müdahale hizmetlerimizi dünya çapında milyonlarca yeni akıllı telefon kullanıcısına genişletme fırsatını memnuniyetle karşılıyor. Garmin Response, her yıl binlerce acil durum olayına müdahale edilmesine imkan tanıyor. Teknolojimiz, muhtemelen bu süreçte birçok hayat kurtardı. Qualcomm Technologies ve Iridium ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al