Teknoloji

BDDK duyurdu! Akıllı telefon alacaklara büyük kolaylık

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), taksitli cep telefonu alımlarına yeni bir düzenleme getirdi. Alıcılara kolaylık sağlayacak olan bu gelişme, cep telefonu alımı maksadıyla kullandırılan tüketici kredilerinde vade sonunun belirlenmesinde dikkate alınan meblağda değişikliğe gidildi.

Ayrıca yenilenmiş eserlerin satın alımı için de yeni bir düzenleme daha yayınlandı. Yeni düzenleme neler sunuyor?

Cep telefonu alımlarında vade sonu ve taksit müddeti değişti

BDDK, cep telefonu alacak şahıslara kolaylık sağlamak için taksitlerde yeni bir düzenleme yaptı. Yapılan resmi açıklamada tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan meblağ artırıldı.

Resmi açıklamaya nazaran dikkate alınan bu fiyat 5 bin liradan 12 bin liraya yükseltildi. Bu kapsamda bedeli 12 bin lira ve altında olan akıllı telefonlar için kullandırılacak olan tüketici kredisi vade sonu 12 ay olarak güncellendi.

Değeri 12 bin lira üzerinde olan akıllı telefonlarda tüketici kredisi vade hududu ise 3 ay olarak açıklandı.

Vade düzenlemesi, kararda “Cep telefonu alımı gayesiyle kullandırılan tüketici kredilerinde vade hududunun belirlenmesinde dikkate alınan beş bin Türk Lirası meblağının on iki bin Türk Lirası olarak artırılmasına karar verilmiştir” formunda açıklandı.

Yenilenmiş cep telefonları için başka bir taksit düzenlemesi getirildi

Yeni düzenleme, vade hududuna ek olarak “yenilenmiş ürün” kapsamında olan cep telefonu alımları için de kolaylık sunuyor.”Yenileme merkezi” yahut “yetkili satıcı” niteliğinde olması kaydıyla, cep telefonu alımında kullanılan kredi kartlarındaki taksitlendirme süresi, meblağ hududu olmaksızın 12 ay olarak belirlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al