Teknoloji

Reklamsız Instagram uygulaması kaldırıldı!

Orijinal Instagram tecrübesine daha çok benzeyen reklamsız bir akış kelamı veren “The OG App” isimli üçüncü taraf Instagram uygulaması, resmi olarak piyasaya sürüldükten yalnızca bir gün sonra Apple‘ın App Store‘undan çekildi. Apple’ın uygulamayı Meta’nın isteği üzerine çekip çekmediği aşikâr değil.

Bir Meta sözcüsü yaptığı açıklamada, “Bu uygulama politikalarımızı ihlal ediyor ve tüm uygun yaptırım aksiyonlarını yapıyoruz” dedi. Sözcü, bu aksiyonların ne olduğu yahut Apple ile temas halinde olup olmadığı konusunda detay vermeyi reddetti, fakat Meta’nın klon sitelerini yasaklayan siyasetlerini özetleyen bir blog gönderisine dikkat çekti.

Reklamsız Instagram uygulamasında meseleler başladı

Meta, “Klon sitesi, mevcut bir sitenin içeriğini büsbütün yahut kısmen çoğaltan bir üçüncü taraf sitesidir” diye açıkladı. Twitter’da The OG App geliştiricileri, hizmetle olan bağları nedeniyle tüm takımının Facebook ve Instagram’dan kalıcı olarak yasaklandığını söyledi. Uygulamanın kurucusundan Hardik Patil, Engadget’a verdiği demeçte, “Kullanıcılar tükettiklerini denetim etme hakkını hak ediyor ve OG bu hakkı savunmaya ve savaşmaya devam edecek.”

OG Uygulaması bir yıldan fazla bir müddettir çalışıyor. Lakin uygulamanın kurucuları, Instagram’ın reklamsız “daha temiz” bir versiyonunu sunmak istediklerini belirtti. Uygulama, özelleştirilebilir akış, önerilen gönderiler ve uzun müddettir Instagram kullanıcıları ortasında vakit zaman tartışmalı olan öteki yeni özellikleri içeriyordu. Uygulamanın Android sürümü şu anda kullanılabilir durumda.

Meta’nın siyasetleri uzun müddettir üçüncü taraf Instagram müşterilerini yasakladı ve son yıllarda şirket, klon sitelerini yasaklayanlar da dahil olmak üzere kurallarını ihlal eden geliştiricilere karşı bir dizi dava açtı. Tıpkı vakitte şirket, yasal araştırmacıların platformu inceleme teşebbüslerini durdurmak için birebir siyasetleri kullanmakla da suçlandı.

Buna karşın, uygulama daha kolaylaştırılmış ve reklamsız tecrübesi sayesinde şimdiden çok sayıda hayran kazanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!