Teknoloji

YouTube Shorts birebir TikTok’a özeniyor!

YouTube Shorts‘un TikTok’u birebir taklit etmesi yeni bir olay değil. TikTok dikey formatı ile toplumsal medya bölümünü ele geçirdiğinden beri taklitlerin gerisi arkası kesilmiyor. Görünüşe nazaran tanınan görüntü uygulaması rakibini daima kopyalamaya devam edecek. Dün YouTube, iOS’ta Shorts’a sesli anlatımlar ekleyeceğini duyurdu. Yalnızca birkaç dokunuşla mevcut görüntülerin üzerine kendi yorumunuzu eklemenize müsaade verecek. Bu gereğince kolay, fakat tıpkı vakitte TikTok’un bir müddettir sunduğu bir özellik.

YouTube Shorts birebir TikTok’a özeniyor!

Özellik ayrıyeten Instagram’ın TikTok’un temel özelliklerini kopyalamak için tekrarlanan teşebbüslerini akla getiriyor. Daha evvel YouTube, TikTok’un yorumları kendi görüntünüzle yanıtlamanızı sağlayan özelliğini de kaldırmıştı. Teknoloji şirketlerinin birbirini kopyalaması alışılmadık bir durum değil, lakin TikTok geldiğinden beri tüm toplumsal medya platformları onu taklit eder hale geldi. Çünkü Facebook ve Instagram da bunu alışkanlık haline getirdi. Lakin tıpkı vakitte, yerleşik şirketlerin daha genç ve çoklukla daha yenilikçi olan rekabetleri konusunda savunmacı hissetmeye başladıklarını da açıkça ortaya koyuyor. YouTube, reklam gelirini Shorts içerik oluşturucularıyla paylaşarak toplumsal medyada içerik oluşturucuları kendi platformuna çekmeye çalışıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!