Teknoloji

Renault’dan abonelikle elektrikli otomobil müjdesi!

Avrupa’nın elektrikli araba devi Renault Group ve Mobilize, en yeni mikro araba modellerini duyurdu. Paris Motor Present’ta piyasaya sürülen yeni Duo ve Bento isimli araçlar, yalnızca abonelik yoluyla erişime açılacak. İşte dikkat çeken özellikleri ve şık dizaynıyla yeni Mobilize Duo ve Bento.

Mobilize Duo ve Bento özellikleri ve abonelik detayları

Renault Group’un sahibi olduğu Mobilize, mikro araba segmentindeki yeni modellerini görücüye çıkardı. Twizy’nin devam modeli olarak duyurulan Duo; ince LED ışıkları, yükseltilmiş tamponu ve çok daha sert geçişlere sahip kapılarıyla dikkat çekiyor. Renault’un açıklamasına nazaran Duo’da 80’ler ve 90’lar havası estirildi.

Duo’nun boyutları da epeyce ilgi cazip. 2.43 metre uzunluğunda olan elektrikli araç, 1,30 metre genişliğinde ve 1,46 metre yüksekliğinde. Duo 1+1 formatında iki kişilik seyahate müsaade verirken, Bento ise kargo tipi 700 litrelik bagaja ve tek kişilik bir koltuğa sahip.

Mobilize Duo, geride çekişli tek bir elektrik motorundan gücünü alıyor. 14 yaş ve üstü için 45 km/saat, yetişkenler için ise 80 km/saat sürate ulaşabilen iki farklı seçenek ile sunulacak. Batarya kapasitesi bilinmiyor olsa da, tek şarjla 140 km’lik ve üç saatlik şarjla 90 km yol gidilebileceği söz edildi.

Her iki araç mikro araba segmenti için kıymetli özelliklere sahip olsa da, Renault’un abonelik yoluyla erişim fikri daha fazla öne çıktı. Mobilize Duo 2023’ün sonunda piyasaya sunulacakken, Bento ise 2024’ten itibaren kiralama halinde profesyonel müşteriler için erişilebilir olacak.

Duo ve Bento araç sahiplerinin servis için Renault’nun satış sonrası yetkili bayilerinden dayanak alabileceğini belirtti. Abonelik fiyatlandırması şimdilik belirli olmasa da, üç aya varan aylık fonlar ile destekleneceği söyleniyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!