Teknoloji

Renault’nun garantili ikinci el araba satışı hakkında yeni gelişmeler var

Dünya hayli sıkıntı bir devirden geçiyor. Her ne kadar yaklaşık 2,5 sene kadar süren pandemi periyodu artık büyük ölçüde atlatılmış olsa da, yeniden de bu 2,5 yılın getirdiği epey düşünceli pek çok sorun mevcut ki bunların başında da çip krizi geliyor. Haliyle otomobil sektörünün kendisine gelmesi biraz daha vakit alacak fakat Renault’nun önderliğini yaptığı garantili ikinci el araç satışı atağı, ülkemiz vatandaşlarına biraz olsun rahat nefes aldırabilir.

Mevcut durumda hala sıfır araba satın almak epey güç. Uzun müddettir beklenen ÖTV matrah düzenlemesinin tesirinin sonlu kalması, sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen model dışında birçok araç için rastgele bir tesir yaratmadı.

Renault’nun garantili ikinci el araba satışı hakkında yeni gelişmeler var

Hatta bu düzenlemenin beklentilerin altında gerçekleşmesi yüzünden orta ve üst segment araçların fiyatlarında artış bile yaşandı. Hal bu türlü olunca da gözler bir sefer daha ikinci el pazarına yöneldi.

Otomotiv dünyasına yönelik verdiği bilgilerle tanınan Emre Özpeynirci’nin aktardığına nazaran, Renault Bursa’daki fabrikalarında nisan ayı itibariyle deneme üretimlerine başlayacak. Birinci etapta 6 yaşına kadar olan ve yalnızca Türkiye’de üretilmiş Renault markaları yenilenerek satılacakken daha sonraki süreçte bu araç kategorisine yurtdışında üretilerek ülkemize getirilen modeller de dahil edilecek. Bakalım Renault’un bu atağı ikinci el pazarında nasıl bir tesir bırakacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al