Teknoloji

Tesla sonunda birinci üretimi olan Semi’yi teslim etti

İlk olarak 2017’de tanıtılan Tesla Semi, başlangıçta 300 ve 500 millik versiyonlar için sırasıyla 150.000 dolar ve 180.000 dolar olarak perakende satış yapacaktı. Bu fiyatlar, standart bir dizel taksinin çalıştırdığı 60 bin dolardan çok daha yüksek, lakin Tesla, araçlarının %20 daha verimli çalışabileceğini ve Semi’nin milyon millik ömrü boyunca 250.000 dolara kadar tasarruf sağlayabileceğini kestirim ediyor.

Musk, aracın açılışında her teçhizatın “mermi üzere tasarlandığını” ve aracın devasa bir 1 MW’lık pil ekibiyle geleceğini söyledi.

Tesla sonunda birinci üretimi olan Semi’yi teslim etti

Bu araçların bir seferde 80.000 pound’a kadar çekme ve yalnızca 30 dakikalık %80’e kadar şarj olma mühleti göz önüne alındığında etkileyici olan 20 saniyelik bir 0-60 sunduğu bildiriliyor. Semi ayrıyeten Gelişmiş Otopilot yeteneklerinin yanı sıra çakı azaltma sistemleri, kör nokta sensörleri ve filo idaresi için bilgi kaydı ile donatılmış.

Musk, rezervasyonların 2017’de açıldığı sırada, teslimatların iki kısa yıl sonra, 2019’da başlayacağını söylemişti. Tesla, COVID’in getirdiği üretim gecikmelerini ve tedarik zinciri meselelerini münasebet göstererek, Nisan 2020’ye kadar bu teslimat tarihini resmi olarak 2021’e erteledi. Lakin bundan yalnızca iki ay sonra, Mayıs 2020’de Musk şirket çapında bir e-posta gönderdi: “Tesla Semi’yi seri üretime geçirmenin vakti geldi”. Ayrıyeten tıpkı e-postada, üretimin Tesla’nın Nevada Gigafactory’de gerçekleşeceği de doğrulandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking