Teknoloji

Rusya 5G konusunda önemli adımlar atıyor!

BM kuruluşu Memleketler arası Telekomünikasyon Birliği’nin (ITU) 24 Eylül’de Romanya’da başlayan konferansının oturum ortalarında Hindistan’ın Bağlantıdan Sorumlu Devlet Bakanı Devusinh Chauhan ile bir ortaya geldi.

Rus bakanla yaptığı görüşmeler sırasında Chauhan, Hindistan’ın dijital altyapıyı ülke genelinde, bilhassa kırsal ve uzak bölgelerde yaymadaki başarısı, son 5G spektrum açık artırması ve Hindistan’da yaklaşan ticari 5G lansmanı hakkında bilgilendirdi.

Açıklamada, “Chauhan, birkaç yıl içinde tüm ülkenin 5G hizmetleriyle kapsanacağını belirtti. Hindistan, yerli olarak 4G yığını geliştirdi ve yerli 5G yığınının geliştirilmesinin eşiğinde” denildi. Hindistan’ın yonga setlerinin geliştirilmesi de dahil olmak üzere gelişmiş telekom teknolojisinde kendine güvenmek için birkaç adım attığını söyledi.

Rusya 5G konusunda önemli adımlar atıyor!

Chauhan, Hindistan hükümetinin 2030 yılına kadar 6G teknolojisinin tasarımı ve geliştirilmesi için bir Teknoloji İnovasyon Grubu kurduğunu belirtti.

Rusya-Ukrayna savaşının akabinde, Batı merkezli birkaç teknoloji firması Rusya’dan ayrıldı.

Chauhan, 2022 Tam Yetkili Konferansı’ndaki bakanlar yuvarlak masasında, hükümetin taşınabilir hizmetleri 2023 yılına kadar ülkenin tüm 6.4 lakh köyüne ve 2025 yılına kadar fiber optik kontağa genişletmek için bir plan yaptığını paylaştı. Ayrıyeten, temassız olanlara ulaşmak için Hindistan’ın uzak ve kırsal alanlarda çeşitli Devletten Vatandaşa (G2C) ve öteki vatandaş merkezli e-hizmetlerin sunulmasını sağlayan 5.7 lakh Ortak Hizmet Merkezleri kurduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/