Teknoloji

Rusya son kalelerinden birini daha kaybetti

Dünya genelindeki en büyük beklenti, pandeminin geçmesiyle birlikte dünyanın toparlanma sürecine gireceğiydi. Lakin kimse, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasını ve güç krizlerinin patlak vermesini beklemiyordu. Maalesef bu yeni durum hem dünyanın tamamını hem de şahsen Rusya’yı ziyadesiyle sıkıntı duruma soktu.

Ukrayna saldırısının başladığı birinci günden itibaren dünya genelindeki ülkelerin çok büyük bir kısmının yansısıyla karşılaşan Rusya, en çok da teknoloji ve sanayi devlerinin ülkeyi terk etmeye başlamasıyla sıkıntı duruma düştü. Çok büyük kısmı Amerika menşeili olan bu şirketler, her geçen gün birer ikişer ülkeyi terk etmeye devam ederken, listeye dahil olan son isimse Nvidia oldu.

Rusya son kalelerinden birini daha kaybetti

Amerikalı grafik ünitesi üreticisi Nvidia, aslında birinci reaksiyon gösterenlerden biriydi ve şimdi takvimler Mart ayının başlarını gösterirken şirket ülkedeki üretimini durdurduğunu açıklamıştı. Bununla birlikte Nvidia’nın Rusya’daki ofisleri hala açıktı ve kısıtlı da olsa faaliyetler devam ediyordu. İşte bugün itibariyle şirketten yapılan açıklamayla birlikte, Nvidia Rusya’yı büsbütün terk etmiş olduğunu duyurdu. Buna nazaran Nvidia, mevcut şartlar altında ofis çalışanlarının verimli bir iş ortamı kuramadıklarını ve işlerini düzgün bir halde yürütmelerinin mümkünatının kalmadığını lisana getirdi.

Nvidia’nın Rusya’yı terk etmesi ise başta Yandex ve Sberbank üzere ülkenin en değerli kuruluşları olmak üzere pek çok şirketi hayli sıkıntı duruma sokacak. Bakalım Rusya teknoloji kayıplarını telafi etmenin bir yolunu bulabilecek mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom