Teknoloji

Samsung, Galaxy Z Fold4, Z Flip4 ve Watch5 Özelliklerini Evvelki Kuşak Aygıtlara Getiriyor

Samsung, Galaxy Z serisinin en yeni üyeleri Z Fold4 ve Z Flip4 katlanabilir aygıtlar ve Galaxy Watch5 serisi için sunduğu yeniliklerin kimilerini arayüz güncellemesi ile evvelki kuşaklara de getirdiğini duyurdu.

İnovasyon anlayışını kullanıcıların beklentilerine paralel olarak geliştirmeye devam eden Samsung, halihazırda Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 aygıtlarda sunduğu en yeni One UI 4.1.1 arayüzü ile Galaxy Watch5 serisinde bulunan One UI Watch4.5 akıllı saat arayüzünü, evvelki model Galaxy katlanabilir aygıtlar ve akıllı saatler için de kullanılabilir hale getirdi.

Samsung’un 5 Eylül’den itibaren sunduğu yazılım güncellemeleri, şu an için Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 modelleri için indirilebiliyor. Şirket, güncellemelerin ilerleyen periyotta basamaklı olarak tüm ülkelerde indirilmeye başlanacağını belirtiyor. One UI 4.1.1 yükseltmesi ayrıyeten, Galaxy Z Fold2, Z Flip ve Z Fold modellerine de indirilebilecek. One UI Watch4.5 arayüzü ise Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic modellerinde kullanılabilecek.  Ayrıyeten, Galaxy Watch3 ve Galaxy Watch Active2 kullanıcıları da yeni bir yazılım güncellemesiyle One UI Watch4.5 arayüzünün kimi özelliklerine sahip olacak.

Galaxy Z serisi aygıtlar, kullanıcıların bir akıllı telefonla yapabileceklerini değiştirerek, üretkenlik ve yaratıcılık konusunda hudutları tekrar belirliyor. One UI 4.1.1 güncellemesiyle birlikte gelen yeni özellikler sayesinde esasen son derece güçlü olan aygıtlar artık daha sezgisel hale geliyor. Galaxy Z serisi, aygıt kapağı ister açık, ister katlanmış olsun, her durumda fonksiyonelliği ve taşınabilir tecrübesi artıran bir yaklaşımla dönüşüyor. Kullanıcılar, yeni Misyon Çubuğunu kullanarak artık uygulamalara çok daha çabuk erişebiliyor, uygulamalar ortası geçişleri çok daha süratli yapabiliyor. Vazife Çubuğu, kullanıcılara muhtaçlığı olan her şeyi, alışkın oldukları PC özellikleri ile sunuyor.

Kullanıcılar, Vazife Çubuğu üzerinden erişebileceği sürükle-bırak takviyesiyle, Galaxy Z Fold serisini kullanırken çoklu vazifeleri artık her zamankinden daha kolay gerçekleştirebilecek. Bir uygulamayı kenara sürükleyerek, bölünmüş görünümü açabilecek, merkeze sürükleyerek açılır pencere görünümüne getirebilecek.

Ayrıca, kullanıcıların birlikte kullandığı uygulamalar varsa, artık Misyon Çubuğuna uygulama çiftleri yahut kümeleri ekleyerek en sevdikleri uygulamalara tıpkı anda erişme imkanı da bulacak. Çoklu vazife özellikleri de yeni hareketler sayesinde artık daha sezgisel ve etkileşimi daha kolay hale geliyor.  Kullanıcılar, sürükle-bırak ve kaydırma hareketleriyle, tam ekran uygulamaları anında açılır pencerelere çevrilebiliyor ya da ekranı ikiye bölerek birebir anda daha fazla süreci zahmetsizce gerçekleştirebiliyorlar.

Galaxy Z serisi, esneklikten en uygun formda faydalanan, gerçek manada çok istikametli bir fotoğraf tecrübesi sunuyor. Çift Önizleme özelliği sayesinde, fotoğrafı çekmeden evvel, kullanıcılar çekecekleri kareyi hem Ana Ekranda hem de Kapak Ekranında karedeki bireyle tıpkı anda görebiliyor. Kamerayı direkt Kapak Ekranı üzerinden denetim ederek, Art Kamera Selfie özelliğiyle ana kamerayı kullanarak yüksek çözünürlüklü selfie’ler çekebiliyor.

Galaxy Z Flip serisindeki yeni Süratli Çekim yükseltmesiyle birlikte artık Kapak Ekranında ön izleme yapmak ve fotoğrafları gerçek oranda çekebilmek de mümkün. Bu esnada kullanıcılar, her anı daha fotojenik kılmak üzere Portre Moduna da erişebiliyor. Bunların yanında, fotoğraf ya da görüntü çekerken Süratli Çekim modundan Esnek Moda kusursuz geçiş yaparak, gerçek manada eller özgür bir tecrübeyle, akışı kesmeden açı değiştirilebiliyor.

One UI 4.1.1 güncellemesi ile birlikte Galaxy Z Flip serisinin Kapak Ekranına yesyeni fonksiyonlar tanımlandı. Kullanıcılar, artık telefonunun kapağını açmadan her zamankinden daha işi tıpkı anda yapabilecek. Direkt Kapak Ekranı üzerinden rehberindeki favori şahısları arayabilip, karşılıksız aramaları yanıtlayabilecekler. Ayrıyeten, gelen bildirileri sesli komutla ve emojilerle cevaplayabilme imkanı da sunuluyor. Wi-Fi, Bluetooth, uçak modu ve el feneri üzere ek Süratli Ayar seçenekleri ise kullanıcıların aygıtındaki ayarları daha kolay denetlemelerini sağlıyor.

Samsung, daha fazla ferdileştirme özellikleri ve günlük hayatı kolaylaştıran donanımlarla Galaxy Watch kullanıcılarına daha kusursuz bir saat tecrübesi sunuyor. One UI Watch4.5 kullanıcı orta yüzü, Galaxy Watch4 serisine altı yeni renkli ve etkileşimli saat kadranının yanı sıra, orijinal renklerden ve dinamik görünümlerden oluşan şahsileştirme seçenekleri getiriyor. Serinin farklı görünüm seçeneklerini daha da çeşitlendirerek, her kullanıcının kendi stilini ülkü ekran tercihiyle tamamlayabilmesi sağlanıyor.

One UI Watch 4.5 güncellemesi, Galaxy Watch 4 serisi aygıtlarla irtibatı hiç olmadığı kadar meselesiz ve rahat hale getiriyor.  Kullanıcılar, mevcut ses tanıma ve el yazısı özelliklerine eklenen Q (QWERTY) klavyeyle, direkt bileklerinden irtibat kurma konusunda artık daha fazla seçeneğe sahip. Ayrıyeten, kullanıcılar, farklı durumlar için farklı bağlantı seçenekleri ortasında çarçabuk geçiş yapabiliyor .

Samsung, Eylül ayının sonundan itibaren indirilebilecek yeni yazılım güncellemesi ile Galaxy Watch3 ve Galaxy Watch Active2 kullanıcılarının da Galaxy Watch5 serisinin kimi yeni özelliklerinden faydalanabilmesini sağlayacak. Her kullanıcının kendi zevkini ve biçimini daha yeterli tabir edebilmesi için ‘Gradient number’ ve ‘Pro analog’ olmak üzere iki yeni saat yüzü eklenirken, uyku kalitesini daha derinlikli bir biçimde tahlil eden horlama algılama özelliği de kullanılabilir olacak.

Bunların yanı sıra, tansiyon ve elektrokardiyogramı (EKG) ölçen ve kullanıcıların genel sıhhat durumu hakkında daha detaylı bilgiler sunan ‘Samsung Health Monitor’ uygulaması da kullanıma sunulduğu 24 pazarda Galaxy Watch3 ve Watch Active2 kullanıcıları için de etkin olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/