Telefon

Samsung katlanabilir ekranlı laptop konusunda epeyce ciddi!

Katlanabilir ekranlar her geçen gün hayatımızda daha fazla yer alıyor. Hatta birçok uzman 2023 yılının katlanabilir ekranlı telefon ve dizüstü bilgisayarların yılı olacağını belirtiyor. Birçok üretici de bu argümanları doğrularcasına gerisi gerisine katlanabilir ekran teknolojisi çalışmalarını sergiliyor.

Samsung, katlanabilir ekran teknolojisini genişletiyor

Bu markalardan bir tanesi de Samsung. Hâli hazırda iki farklı katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli ile bu piyasada kendisini kanıtlayan marka, 2023 yılı için de yeni aygıtlarla bizleri karşılayabilir. Şimdi şirketten bu bahis hakkında bir açıklama gelmezken, alınan bir patent görseli ise katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarın epey yakında olduğunu ortaya koyuyor.

Patent görselleri ortaya çıkan yeni katlanabilir ekranlı laptop adeta büyük bir Samsung Galaxy Fold 4 üzere görünüyor. Ortadan ikiye bölünen ekranın alt kısmı sanal bir klavye ve mouse pad için ayrılırken, üst kısmında ise klasik ekran bizleri karşılıyor.

Ortaya çıkan tasarım, Samsung’un 2021 yılında sergilediği Galaxy Book Fold 17 modeline hayli benziyor. Lakin görsellerden anlaşılacağı üzere bu dizüstü bilgisayar, Galaxy Fold 17’ye nazaran çok daha küçük. Bu da onu öteki katlanabilir Galaxy akıllı telefon modellerine daha çok yaklaştırıyor.

Gelen bilgilere nazaran Güney Koreli üreticinin aldığı patent çok da yeni değil. Görseller yakın vakitte ortaya çıkmış olsa da patentin bundan birkaç yıl evvel hazırlandığı söz ediliyor. Bu nedenle, Samsung’dan yakın vakitte katlanabilir ekranlı bir dizüstü model görmemiş şaşırtan olmayacaktır.

Tabi ki alınan bu patentler, aygıtın hayata geçmesinin garantisini vermiyor fakat tekrar de markaların gelecek planları hakkında değerli ipuçları barındırıyor. Birebir vakitte şirketlerin teknolojilerini müdafaası bakımından da alınan patentler değerli bir rol oynuyor.

Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlar kullanıcılara büyük bir esneklik sağlarken tıpkı vakitte fizikî tuşların güvenilirliğini ise bir kenara bırakıyor. Bakalım katlanabilir ekran teknolojisi ilerleyen devirde bizlere neler gösterecek? Pekala siz Samsung ve öbür markaların katlanabilir ekranlı laptop çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking