Telefon

Samsung, parmak izi teknolojisinin güvenliğini 2,5 milyar kat arttıracak!

Dijital güvenliğin değerinin ferdî bazda bu kadar arttığı günümüz dünyasında, kullandığımız güvenlik sistemlerini geliştirmemiz gerekiyor. İşte Samsung, bu sefer de ferdî güvenlik alanındaki yeni teknolojisi ile karşımızda. Geliştirdiği bu yeni özellik ile birlikte şirket, parmak izi teknolojisinin güvenliğini 2,5 milyar kata kadar arttırmayı hedefliyor.

Parmak izi güvenliğini nasıl geliştirecekler?

Teknolojinin hayatımızın tam ortasında yer aldığı şu periyotlarda aygıtlarımızın içerisinde birçok şahsî bilgimiz yer alıyor. Doğum tarihimizden tutun çektiğimiz fotoğraflara kadar, hatta banka hesaplarımız bile güvenlik sistemlerine emanet. Pekala Samsung parmak izi güvenliğini nasıl geliştirecek? Bu vakte kadar kullandığımız sistem zati inançlı değil miydi?

Ekran içi parmak izi okuyucuya sahip olan telefonlarda da fark edebileceğiniz üzere bu aygıtların hepsi tek bir noktadan parmak izi taraması gerçekleştirebiliyorlar. Samsung ise OLED ekran kullanan telefonlarda ekranın tamamından parmak izi okuması yapılabilmesine imkan sağlayacak. Bu gelişme ile birlikte birden fazla parmak tanınabilir hale getiriliyor.

Samsung’un ekran üretiminden sorumlu şirketi Samsung Display’e nazaran birebir anda parmak izi okuyabilen ekranların büyük bir avantajı bulunuyor. Paylaşılan datalara nazaran parmak izi taramasını birebir anda üç parmak ile yapmak, bir parmak ile yapılan klasik güvenlik sisteminden 2,5 milyar kat daha inançlı. Yani evet, bu vakte kadar kullandığımız tarama prosedürü inançlıydı. Lakin Samsung’un yeni güvenlik sistemi, dijital ortamı eski sistemden kat ve kat daha inançlı kılacak. Ayrıyeten bu yeni tarama sisteminin güvenlik dışında kullanışlılık açısından da avantajlı olduğu aşikar. Örneğin kullanıcılar parmağını ekranın istediği yerinden taratabileceği için telefonunuzun kilidini açmak pratikleşecek.

Yeni güvenlik sistemini 2025 yılında görebiliriz!

Samsung, bu teknolojiyi ne vakit ve hangi aygıtlarında kullanacağını açıklamadı. Fakat paylaşılan bilgiler ışığında çoklu parmak izi tarama sisteminin kısmen kullanılabilir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak Apple’ın da vakit içerisinde bu teknolojiyi kullanabileceği düşünülüyor.

Peki siz Samsung’un geliştirdiği parmak izi tarama teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce dijital güvenlik tasaları için değerli bir tahlil olabilir mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking