Telefon

Samsung tabletler Android 13 güncellemesi almaya başlıyor!

Android‘in yeni sürümünün yayınlanması ile birlikte markalar da yeni işletim sistemlerine geçiş yapmayı sürdürüyor. Samsung da Android 13 tabanlı One UI 5.0 işletim sistemini amiral gemisi telefonlarının akabinde tablet modellerinde de sunmaya başlıyor.

Samsung Galaxy Tab S8+, One UI 5.0’a kavuşuyor

Samsung’un Galaxy Tab S8 serisinin üst seviye modelleri artık kararlı One UI 5.0 güncellemesini almaya başladı. Yeni güncelleme birinci olarak Avrupa’da 5G takviyeli modellere geliyor. Güncelleme ile birlikte amiral gemisi tablet modelleri Android 13’ün kararlı sürümüne kavuşacak.

Tabletler Kasım ayında gelecek bir güncelleme ile birlikte birebir vakitte 50 saklılık ve güvenlik açığından da kurtuluyor. Samsung Galaxy Tab S8, donanım yazılımı sürümü X706BXXU2BVK4’ü alacak. Öbür yandan Galaxy Tab S8+ X806BXXU2BVK4’e ve Galaxy Tab S8 Ultra ise X906BXXU2BVK4’e mesken sahipliği yapacak.

Önemli yenilikler ortasında arasında elden geçirilen bir kullanıcı arayüzü ve Samsung’un Material You dizaynına getirdiği Renk Paleti için daha fazla renk seçeneğinin sunulmasını sayabiliriz. Şirket, imgelerden metin çıkaran bir özellik olan OCR’yi de güncelleme ile birlikte tablet modellerine (Optik Karakter Tanıma) ekliyor.


Temsili görsel

Yeni güncellemede Bixby Routines ismini alan özellik ise farklı kullanıcılar için tabletlerde farklı arayüzlerin oluşmasına imkan sağlayacak. One UI 5.0 birebir vakitte tabletlere yeni emojiler de sunuyor. Yeni emojiler ortasında Unicode Consortium’un Emoji 15.0 güncellemesiyle birlikte gelen animasyonlu ve artırılmış gerçeklik temalı sözler yer alıyor.

Samsung bir yandan telefonlarına Android 13 güncellemesini getirirken öteki yandan tablet modellerini de unutmuyor üzere görünüyor. Pekala siz Samsung’un tablet modelleri ve gelen Android 13 güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!